Pamiętnik nastolatki 7

Cykl: Pamiętnik nastolatki (tom 7)
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
Katarzyna Bigos
adrianna

„To był trudny rok, trudny, ale i...piękny. Za mną są już mozolne przygotowania do matury, rozwiązywanie testów próby wstrzelenia się w klucz odpowiedzi, za mną przygotowywanie prezentacji i Za mną – chyba mogę tak powiedzieć – młodość, a już na pewno nastoletniość. Fakt, jestem coraz bardziej dorosła, nie tylko w słowach, ale także w działaniu. A co w sprawach sercowych? Oj, działo się, działo... Uczucia to też trudna sprawa. Ale jedno mogę Wam, powiedzieć: miłość, ta prawdziwa, istnieje i nigdy istnieć nie przestanie!
To jedyne, czego jestem absolutnie pewna.”

Ilustracje Katarzyna Bigos.

źródło opisu: http://rafael.pl/

źródło okładki: http://rafael.pl/

Liczba stron: 336

Kolejna częśc Pamiętnika Nastolatki, to już 7 :)
I podobała mi się.
Po pierwsze:
wzloty i upadki w związku,szczerośc i uczciwosc,która jest w związku najważniejsza.
Po drugie:
choroba kuzynki Natalii-wspieranie,odwiedziny,objawy choroby.
Po trzecie:
wspólnie z bohaterami przeżywałam emocje i w pewnej chwili książka bardzo mnie wciągnęła i byłam ciekawa jak to dalej się potoczy.
Nie podobał mi się język autorki...Ale to w końcu dla nastolatek:)

Zetka | 2013-10-27
Przeczytana: 26 października 2013

Pani Beata po raz kolejny mnie nie zawiodła. Niesamowita książka, która jest idealnym posumowaniem tej serii. Było wiele momentów smutku ale także wiele śmiechu. Szkoda, że to już ostatnia część. Mam nadzieję, że "Klub pamiętnika nastolatki" dorówna seri PN. Postać Julii szczerze mówiąc spodobała mi się więc chętnie przeczytam o jej losie tym bardziej że pojawi się tam także Natalia i Maksym. Chciałabym przeczytać o ich dalszych losach a przede wszystkim o ich ślubie :-)
POLECAM CAŁĄ SERIĘ "PAMIĘTNIK NASTOLATKI"!!!

Anita | 2013-12-29
Miśka | 2014-02-06
Przeczytana: 27 września 2013

To już kolejna część z serii "Pamiętnik nastolatki" niestety ostatnia. W tej książce losy głównych bohaterów stają się jasne. Natalia i Maksym wyjaśniają sobie wszelkie nieporozumienia, przez co ich losy szczęśliwie się łączą. Natka przygotowuje się do matury, przełamuje się również co do motocykli ku radości swojego chłopaka. Związek Natalii i Maksyma mimo wielu zawirowań jest w stanie przetrwać wszelkie przeciwności na swojej drodze.
Uważam że jest to mądra i pouczająca książka, którą można czytać w każdym wieku i nigdy się nie znudzi.
Najmniej w całej sprawie podoba mi się wątek Jeremiego, który nadal stoi na drodze miłości Natki i Maksyma, jednak nie do końca udaje mu się zakłócić spokój pary.
W tej części został wpleciony nowy wątek. Julia, kuzynka Natki jest nową bohaterką, a dalsze jej losy będzie można śledzić w cyklu "Klub Pamiętnika Nastolatki".
Uważam, że świetności dodaje książce sposób w jaki jest napisana, a jest on dostosowany do każdego czytelnika nawet o bardzo...

Zapatrzona_W_Książki | 2013-10-17
Przeczytana: 25 września 2013

Książka, która na długo zostanie w mojej pamięci (tak samo jak poprzednie części). Beata Andrzejczuk ma niesamowitą umiejętność pisania o tym co jest ważne w życiu każdego człowieka, ale co czasem tracimy. W tej części skupiła się na kłamstwie i jego konsekwencjach, moim zdaniem to bardzo ważne. Bo czasem najgorsza prawda jest lepsza od kłamstwa, zranimy nią bliskie nam osoby, ale kłamiąc zrobimy to jeszcze bardziej dotkliwie.

Jak zwykle wciąga i nie pozwala od siebie oderwać. Skarbnica pięknych słów i cytatów.

Nie zabrakło też scen zabawnych i uroczych. Książka jest pełna emocji. Zmusza do przemyśleń i refleksji, a co najważniejsze, przede wszystkim daje nadzieję. Idealna dla każdej nastolatki (poznaj jednak pierw poprzednie części), jak i dorosłego!

Wiem, że krótko, ale nie wyrabiam się za bardzo...

adrianna | 2013-09-29
Przeczytana: 28 września 2013

Zaczęłam czytać PN w pierwszej klasie gimnazjum, kończę w drugiej klasie liceum. Cieszę się,że trafiłam na te książki. Dojrzewałam wraz z Natalią. Cała seria jest niesamowita. Beata Andrzejczuk porusza ważne tematy i piszę o nich w bardzo mądry sposób. Miłość, przyjaźń, relacje rodzic-dziecko, historia naszego kraju, codzienne problemy nastolatków. Dobrze,że takie książki istnieją, uważam że wszystkie nastolatki powinny je przeczytać. W okresie dojrzewania są one naprawdę bardzo pomocne.
A ta część jest idealnym podsumowaniem całej serii. Muszę przyznać, że czytając ją często się wzruszałam, ale i chyba nawet częściej śmiałam.

Milcia | 2013-10-04
Przeczytana: 03 października 2013

Bez wątpienia najpiękniejsza (i najbardziej romantyczna :)), właśnie przy tej najwięcej płakałam (w tym często ze szczęścia). Wszystkim czytelniczkom radzę jak najszybciej przeczytać!

Aisog | 2013-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2013

No i już za mną ostatnia część Pamiętnika Nastolatki.Starałam się ją dawkować jak mogłam, ale oczywiście i tak skończyło się w niepełne trzy dni. Zaczynałam czytać tę serię kiedy byłam w 6 klasie szkoły podstawowej. Brnęłam dalej, dorastałam razem z Natalią, aż do teraz, kiedy jestem w pierwszej klasie technikum. Cieszę się, że właśnie w takich chwilach trafiały do mnie książki pani Beaty Andrzejczuk, bo czuję, że przemyślenia Natalii, jej rozmowy z Maksymem wpłynęły na to jak postrzegam miłość, czego od niej oczekuję, mogło mnie to nawet ustrzec przed popełnieniem różnych pochopnych decyzji. Ta część pokazała też jak ważna jest prawda oraz zaufanie.
Nie ma sensu opisywanie o co chodzi w tej książce, każdy wie. Napiszę po prostu że bez względu na wiek warto przeczytać opowieść o prawdziwej miłości, która wiele potrafi nauczyć.

Realisive | 2013-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2013

Zaczęłam czytać PN w pierwszej klasie gimnazjum, a kończę w trzeciej gimnazjum. Cieszę się,że trafiłam na tę serię.
Ostatnią część starałam się dawkować jak mogłam, ale oczywiście i tak skończyłam ją w niepełne trzy dni.

Kłótnie Natalii z Maksymem przeżywałam wraz z bohaterką.
Czuję, że przemyślenia Natalii, jej rozmowy z Maksymem wpłynęły na to jak postrzegam miłość, czego od niej oczekuję. Ta część pokazała też jak ważna jest prawda oraz zaufanie.

Jest to seria, która na długo zostanie w mojej pamięci.

"Miłość, prawdziwa miłość, istnieje i nigdy istnieć nie przestanie" ♥

| 2015-03-07
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 06 marca 2015

Cała seria Pamiętnik nastolatki to pełna wzlotów i upadków głównej bohaterki, Natki, historia, która spodoba się wszystkim młodszym dziewczynom i większości starszym, choć na pewno istnieją jakieś wyjątki. Ja polecam ją szczególnie dziewczynom, które zaczynają dopiero gimnazjum i są w okresie, kiedy nie wiedzą czego chcą. Może to pomoże im się nakierunkować, a jeśli nie, to przynajmniej będą wiedziały, że nie są same, a pod sam koniec dowiedzą się, że szczęście czeka także na nie, a błędy, jakie popełniły i będą popełniać to nieodłączna część ich życia.