Bajki z dalekich krain

Wydawnictwo: Debit
Wiktoria

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mea-Libri | 2019-07-13

Kolekcja kilku mądrych bajek z morałem. Między innymi “Mleczareczka”, “Lew i Mysz”, “Yerba mate”, “Pies w wodzie”. Wszystkie “kids friendly”, co obecnie wcale nie jest takie oczywiste.

Wiele książek dedykowanych dzieciom nie jest w rzeczywistości dostosowanych do wrażliwości małych odbiorców. Zawierają treści, zwroty lub ilustracje, które mogą być nie tylko niezrozumiałe, ale przede wszystkim źle przez nie odebrane, zbyt przejmujące. Z pozoru niewinna opowieść - nawet mimo szczęśliwego zakończenia - może przez długi czas powracać i niepokoić dziecko. Niestety nie wystarczy zgarnąć z półki pierwszy lepszy (znany) tytuł sądząc, że się sprawdzi. Należy wykazać się czujnością, by nie narażać dziecka na niepotrzebne przeżycia.

Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić ten zbiór, jako odpowiedni w zasadzie w każdym wieku. Są to krótkie, proste, a mimo to ciekawe historyjki rozpisane na przyjemnych dla oka ilustracjach, które z pewnością też przypadną dzieciom do serca. Nie są to te...