Morze potworów

Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Sea of Monsters
joly_fh

Wydanie filmowe. W porywającym, dowcipnym i cieszącym się ogromną popularnością dalszym ciągu opowieści rozpoczętej w Złodzieju pioruna Percy wraz z przyjaciółmi musi udać się w rejs po Morzu Potworów, aby ocalić obóz. Najpierw jednak odkryje szokującą rodzinną tajemnicę, która każe mu się zastanowić, czy to, że Posejdon uznał go za syna, jest zaszczytem czy okrutnym żartem. Siódma klasa była dla Percy’ego Jacksona wyjątkowo spokojna. Żaden potwór nie przedostał się na teren jego nowojorskiej szkoły. Ale kiedy niewinna gra w zbijanego z kolegami z klasy zmienia się w śmiertelną rozgrywkę z brutalną bandą olbrzymów-ludożerców… sprawy przyjmują paskudny obrót. Niespodziewana wizyta Annabeth, przyjaciółki Percy’ego, oznacza kolejne złe wieści: magiczna granica broniąca Obozu Herosów została zniszczona przez truciznę podrzuconą przez tajemniczego wroga. Jeśli lekarstwo nie znajdzie się na czas, jedyna bezpieczna przystań dla herosów przestanie istnieć.

źródło opisu: Galeria Książki, 2013

źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl/

Opinie czytelników (2043)
Lenalee | 2014-02-15
Przeczytana: 09 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książki Ricka Riordana są jak najwspanialszy na świecie narkotyk. Jedna, słodka dawka jego twórczości zdecydowanie nie wystarczy, a po przeczytaniu jednej powieści chce się więcej i więcej tej zachwycającej... ambrozji. Po przeczytaniu „Złodzieja pioruna” - pomimo tego, że spotykałam na swojej drodze niekiedy oszałamiające wręcz książki - to tak naprawdę myślami wciąż i wciąż powracałam do Obozu Herosów i przygód Percy'ego, nie mogłam się doczekać, aż będę mogła powrócić do jego świata i dowiedzieć się jakie tym razem przeszkody będzie musiał pokonać. A okazało się, że są one bardziej fascynujące niż w pierwszej części.

Dla Percy'ego rok spędzony w siódmej klasie był prawie całkiem spokojny. Prawie, ponieważ w pewnym momencie z pozoru niewinna gra w zbijanego zamienia się w potworną zagrywkę na śmierć i życie... dosłownie! Jakby tego mało, spokój herosa burzy nagłe pojawienie się Annabeth, która informuje Percy'ego o niebezpieczeństwie czyhającym na Obóz Herosów. Sosna Thalia...

| 2014-03-10

Muszę przyznać, że drugi tom okazał się tak samo dobry jak poprzedni. Dużo akcji, momentów, często bardzo zaskakujących, niesamowite postacie i dialogi. Rick Riordan doskanale umie łaczyć ze sobą życie współczesne ze starożytną Grecją. Jeśli jeszcze nie wzieliście się za czytanie pierwszej części to macie spore zaległości. Jednakże nie namawiam. Jedynie czego mi brakowało i nadal brakuje przez bardzo długi okres czasu to jakiś smutny fragment, albo tragiczny koniec. :D

Dawodi | 2014-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2014

Jeśli nam być szczery, a będę to no cóż książka była dobra, nie rewelacyjna ale dobra. Czytałem ja z wielkim zapałem, ale kiedy przewracałem kolejne kartki ten zapał malał do momentu w którym stwierdziłem, że nie skończę tej książki.
Ale skończyłem i teraz patrząca tak na całokształt to jestem w sumie zadowolony. Nie napisze, że książka była wspaniała, że nie nudziłem się przy jej czytaniu, że wolałbym ją czytać niż robić coś innego. Pierwsza część podobała mi się bardziej, nie wiem dla czego po prostu.

Warto jednak dodać, że pierwsza część zainteresowała mnie na tyle, że przeczytałem drugą, a druga tak, że przeczytałem trzecią, a trzecia tak, że chce przeczytać czwartą.

Te trzy książki, które dotychczas przeczytałem prezentują się naprawdę dobrze a przynajmniej na tyle dobrze,że chce się dowiedzieć jak Percy Jackson radzi sobie w następnej przygodzie.

W sumie warto chyba sięgnąć po historię herosa o imieniu Perseusz Jackson

Pozdrawiam Dawodi

Zaczytana | 2014-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Teraz juz rozumiem o co chodziło z tym, że które czytały film sie czepiają, że jest niespójność, bo w filmie "Morze potworów" Kronos postał, a tu nie więc uratowanie Thalii ma sens.

Paulina | 2014-06-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 21 maja 2014

Po przeczytaniu pierwszego tomu o młodym herosie, nie mogłam się powstrzymać i od razu sięgnęłam po kolejną część. Wynikało to między innymi z chęci sprawdzenia jak bardzo książka różni się od filmu, który również oglądałam. Po raz kolejny zawiodłam się na scenarzystach, którzy bardzo odbiegli od oryginału. Każdy kto czytał książkę i miał sposobność obejrzenia filmu, wie o czym piszę.

Trzynastoletniemu Percy,emu rok szkolny minął spokojnie. Poznał nowego przyjaciela Tysona i rok przeżył bez ataków ze strony potworów. Wszystko byłoby dobrze, ale ostatni dzień szkoły jest istnym koszmarem.
Najpierw matka chłopaka informuje go, że na obozie nie dzieje się dobrze i porozmawiają o tym później, a potem w szkole na lekcji w-f zostaje zaatakowany przed bandę potworów. W opresji pomaga mu Tyson, którego do tej pory to Percy musiał przed wszystkimi bronić.
Rozmowa z matką nie daje mu spokoju, coś dzieje się na obozie i to bardzo, bardzo niedobrego. Atak potworów tylko go w tym upewnia,...

Yukiki | 2014-11-20
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 20 listopada 2014

Szczerze pisząc książka mnie nie zachwyciła. Ogólnie wydaje mi się, że autor pisze takimi opowiadaniami, bo jak się zaczyna książka to zaczyna się przygoda, a jak lektura się kończy to również przygoda się kończy. Nie podoba mi się też to, że książka nie ma w sobie powagi, mało kto ginie i ogólnie rzecz biorąc jest to dla mnie jak taka troszkę bajeczka o herosku, który ratuje świat przed zagładą.
Oczywiście jest to moje zdanie i nie mam nic przeciwko osobą, które są fanami Percy'ego :)

książek: 2068
Strange_Molly | 2014-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2014

Przyznam się, że początkowo czytanie tej części szło mi naprawdę opornie, ale to chyba jedynie moja wina, ponieważ historia ponownie jest niezwykle wciągająca. Zawsze podziwiałam takich ludzi, który potrafią stworzyć świat tak niewiarygodnie realistyczny, a jednocześnie tak wymyślny i nie mający racji bytu. Cieszę się, że znowu mogłam towarzyszyć Percy’emu i jego przyjaciołom podczas ich przygód.

Agiee | 2014-08-29
Na półkach: Przeczytane, Fantasy

Fajna książka. Ciekawa fabuła. Inna od reszty. Polecam.

Paulina | 2013-08-09

Druga część serii Percy Jacson i bogowie olimpijscy jest równie udana jak pierwsza. Tym razem syn Posejdona i córka Ateny muszą odnaleźć legendarne złote runo. Książka jest ciekawa i zabawna co sprawia, że czyta się ją z prawdziwą przyjemnością. Kiedy już się ją zacznie nie można jej odłożyć. ;) Polecam! :)

| 2013-12-24

Podsumowując, dzięki Percy’emu Jacksonowi pokochałam twórczość Ricka Riordana, więc mam ogromny sentyment do tej serii. Wrócę do niej jeszcze nie raz, ale tymczasem czekam aż uda mi się dorwać trzeci tom w bibliotece, choć z tego co pamiętam, chyba najmniej mi się podobał. Ale… O drugim mam mówić. Jest to pełna przygód powieść, gdzie również bohaterowie zmagają się ze zwykłymi, nastoletnimi problemami. Ich życie to nie tylko walka ani niebezpieczne misje, trzeba również pamiętać, że to młodzi ludzie, którzy dopiero wkraczają w niebezpieczny świat mitologii (choć nie wszyscy, niektórzy zrobili to już dawno temu).

Całość na: http://siostry-w-bibliotece.blogspot.com/2013/07/percy-jackson-i-bogowie-olimpijscy.html

zobacz kolejne z 2033