Fototerapia (UV) w dermatologii

Wydawnictwo: Czelej
poradniki

Pierwsza część książki dotyczy metodyki światłolecznictwa –, naświetlań UV, rodzajów urządzeń do naświetleń, fotochemoterapii (PUVA), terapii skojarzonej, leczenia wspomagającego naświetlania, naturalnej klimatoterapii, terapii fotodynamicznej, omówiono tu też rolę solariów w leczeniu schorzeń dermatologicznych. W tej części można również znaleźć zasady stosowania poszczególnych metod fototerapii, a także opis ich działań niepożądanych.W dalszych rozdziałach książki przedstawiono natomiast zastosowanie fototerapii w leczeniu różnych chorób: łuszczycy, bielactwa, atopowego zapalenia skóry, fotodermatoz, skórnych chłoniaków, liszaja płaskiego, pityriasis lichenoides chronica i pityriasis lichenoides acuta, przeszczepu przeciw gospodarzowi, twardziny, pokrzywki barwnikowej, świądu, eosinophilic pustulosis, ziarniniaka obrączkowatego, łysienia plackowatego, tocznia rumieniowatego i trądziku.Omówioną problematykę ilustrują liczne ryciny.