Basia, Franek i pielucha

Seria: Basia
Wydawnictwo: Egmont Polska
yllla

Basia jest starszą siostrą. Dużo się z Frankiem bawi, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjacielem. Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy. Tym razem Basia pomaga Frankowi nauczyć się używania nocnika. Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

źródło opisu: http://merlin.pl

źródło okładki: www.egmont.pl

Igor | 2019-02-21
Przeczytana: 31 stycznia 2019

Franek nie chce siusiać w pieluchę, zdejmuje pieluchę, idzie do toalety, próbuje siusiać do toalety, ale siusia na podłogę zakrywa ręcznikiem.Jego siostra widzi żółtą plamę na podłodze woła Mamę.Siostra mówi Franek się zesikał na podłogę.Nie
wiem co się stało z sikami.

Kulka_lulka | 2018-11-12

Prosta historyjka o odpiekuchowanii. Nieskomplikowana, ale przyjemna. Dzieciom się podoba

yllla | 2013-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2013

Franek, młodszy brat Basi, zapragnął załatwiać się tak jak tata. Ściągnął więc pieluchę i ... cóż nie trafił do sedesu. Oczywiście wywołało to w nim złość, zapewne obawiał się, że siostra będzie się z niego śmiała. Siostra jednak postanowiła mu pomóc, przyniosła stołeczek, dzięki, któremu Franek mógł stanąć na wysokości zadania.

Myślę, że książeczka "Basia, Franek i pielucha" doda maluchowi odwagi i zachęci go nauki kontrolowania swoich potrzeb. Dzięki niej dziecko będzie wiedziało, że nie tylko jemu zdarza się przykładowo nie trafić do nocnika, czy po prostu zapomnieć. Zofia Stanecka porusza również temat złości u malucha oraz chęci naśladowania dorosłych. Przy okazji lektury, możemy z dzieckiem spróbować porozmawiać o tym.

Tekstu w tej książeczce nie ma za wiele, jednak rysunki nadrabiają ten fakt. Czyli wszystko idealnie, bo Maluchom trudniej jest się skupić na tekście niż na rysunkach. Oczywiście nasz komentarz do rysunków jest jak najbardziej wskazany :)

Książeczka...