Biomateriały

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna 2000". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akademicka Oficyna Wydawnicza Exit
technika
xxmagdaxx

Tom BIOMATERIAŁY, będący jednym z 9-tomowej monografii "Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna 2000", został przygotowany przez grono specjalistów z ośrodków badawczych wyspecjalizowanych w badaniach biomateriałów i z jednostek zajmujących się badaniami nad technologią materiałów, wytwarzaniem i zastosowaniem dla medycyny. Celem monografii jest przekazanie aktualnej wiedzy w zakresie badań podstawowych, kryteriów doboru, rozwiązań technologicznych oraz aplikacji różnych grup materiałowych dla medycyny. Zawarte są w rozdziałach poświęconych głównym typom biomateriałów metalicznych, ceramicznych, szklistych i szkło podobnych, polimerowych oraz materiałom węglowych i kompozytom z ich udziałem. Oddzielny rozdział został poświęcony materiałom stosowanym w kardiochirurgii. W innym rozdziale omówiono metody testowania biomateriałów in vitro i in vivo. Monografię zamyka rozdział dotyczący zagadnień legislacyjnych nowych biomateriałów i wyrobów medycznych w świetle nowych przepisów prawnych. Książka przeznaczona jest dla osób zajmujących się problematyką materiałową, inżynierów pracujących nad wytwarzaniem biomateriałów i lekarzy, którzy w swojej praktyce klinicznej wykorzystują różnorodne ich postacie. Książka może być pomocna dla studentów uczelni technicznych i medycznych, w których rozwijane są kierunki dydaktyczne i badawcze związane z materiałami w medycynie.

źródło opisu: http://www.exit.pl/tom4.htm

źródło okładki: http://www.exit.pl/images/t4.jpg