Troll 1. Język norweski: teoria i praktyka - poziom podstawowy

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
9 (7 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
norweski, język norweski
xxmagdaxx

Pierwszy w Polsce podręcznik do nauki języka norweskiego łączący dwie funkcje: teoretyczną i praktyczną. Książka zawiera szczegółowy opis podstawowych zagadnień gramatyki norweskiej, wzbogacony przykładami oraz uzupełniony licznymi ćwiczeniami. Przejrzysta struktura ułatwia korzystanie z podręcznika zarówno podczas samodzielnej pracy, jak i na kursach językowych, w szkołach i na uczelniach.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,501.html

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/userfiles/image/ksiazki/Tr...»

Książkę zakupiłam już 2 lata temu i od razu przypadła mi do gustu. Bardzo fajnie jest skonstruowana, ćwiczenia gramatyczne nie są aż tak wymagające ani trudne. Troll bardzo pomógł mi w nauce języka norweskiego i zawsze chętnie i często wracam do tej książki, bo jest po prostu świetna!
Polecam!

jagarkar | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016

Bardzo pomocna książka do nauki gramatyki. Wszystko jest w niej uporządkowane, po lewej teoria, po prawej zadania, na końcu rozdziału test. Polecam.

| 2014-08-18

Musiałem dać 10/10. Jeżeli chodzi o wartość dydaktyczną, to jest to arcydzieło. Każdy temat dobrze i wystarczająco szczegółowo omówiony, podane trafne przykłady, które niejako wykształtują w użytkowniku intuicję gramatyczną w języku norweskim.

Na każdy temat i podpunkt jest poświęcone co najmniej jedno ćwiczenie, bądź kilka przykładów, które można samemu mnożyć w nieskończoność dzięki ich prostocie. Zagadnienia się nie przenikają, więc można sięgnąć do każdego rozdziału i go ponownie opracować.

Rewelacyjny spis treści i klucz do ćwiczeń. Piękny twór.

| 2014-06-01
Kasia Moszumańska | 2017-11-03