Tajemnica Esseńczyków

Geheimnis der Essener
Rzym, Qumran
historyczna
x4vi

Jest rok 95 n.e. Bogaty Rzymianin - Decymus Juliusz Juwenalis - budzi się po całonocnej hulance nie, jak zwykle, u boku nieznajomej piękności, ale obok trupa. Z dnia na dzień przestaje być mile widziany w Rzymie i na dworze despotycznego cesarza Domicjana. Jego życie jest w niebezpieczeństwie. Zamieszany przypadkowo w sprawę morderstwa i wiedziony ciekawością stara się znaleźć odpowiedzi na pytanie: kim jest ofiara, a kim sprawca? Obfitujące w liczne niespodzianki poszukiwania mordercy zaprowadzą bohatera do Koloseum, do cyrku, do podziemi Rzymu, do zasypanych lawą z Wezuwiusza Pompejów, a stamtąd do Egiptu i na strome skały Qumran. Znajdzie tam tajemnicze zwoje rękopisów i ponownie spotka ukochaną kobietę.

źródło opisu: http://odk.pl/tajemnica-essenczykow,2885.html

źródło okładki: http://www.ceneo.pl/288992