O Anuli, która chciała zostać strażakiem.

Wydawnictwo: Skrzat
literatura dziecięca, straż

Współczesny świat niesie z sobą wiele zagrożeń. Są na nie narażone szczególnie dzieci - bezbronne i pełne dobrej woli. Raz po raz słyszy się w programach informacyjnych o dramatach z udziałem małych dzieci. Gdzie byli rodzice? Jak to się stało? Dlaczego nikt nie zareagował? - chciałoby się postawić pytania, ale czy znamy na nie odpowiedź? Dorosłym ku przestrodze, dzieciom dla nauki Ewa Ostrowska napisała serię opowiadań o dużych problemach małych czytelników. Sytuacje tu przedstawione mogły się zdarzyć wszędzie i każdemu, choć na pierwszy rzut oka wydają się absurdalne i nieprawdopodobne. Często też opisane tu dzieci reagują mądrzej i dojrzalej niż dorośli.
Poznajcie historię Anuli...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.empik.com

Poznajcie historię Anuli. Dziewczynka przekonuje się, że z ogniem nie ma żartów, a pożary powinni gasić strażacy... Dorosłym ku przestrodze, dzieciom dla nauki.