The Beatles Story

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Minibooki Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
The Beatles
muzyka
Anika

Czy ktoś mógłby sobie dziś wyobrazić muzykę rozrywkową bez Beatlesów – zespołu, który nagrał kilkadziesiąt hitów, zrewolucjonizował światową popkulturę i stał się legendą... w ciągu jednej dekady? Największy zespół w dziejach? Tak! Choć ich kariera trwała zaledwie 10 lat, The Beatles stali się symbolem lat 60. i ikoną kontrkultury. A przy okazji wywrócili do góry nogami nie tylko muzykę, ale...

Największy zespół w dziejach? Tak! Choć ich kariera trwała zaledwie 10 lat, The Beatles stali się symbolem lat 60. i ikoną kontrkultury. A przy okazji wywrócili do góry nogami nie tylko muzykę, ale nawet technologię.
W jaki sposób czterech chłopaków z Liverpoolu podbiło świat i wywołało społeczną i obyczajową rewolucję? Czy byli prekursorami, czy sprytnymi kompilatorami? Jeśli nie oni, to kto mógłby stać się muzyczną ikoną lat 60.? Dlaczego historia The Beatles trwała tak krótko? Co po nich zostało?
Robert Sankowski, krytyk muzyczny „Gazety Wyborczej” w błyskotliwej opowieści o Johnie, Paulu, George’u i Ringo oraz ich epoce. A na deser Tymon Tymański objaśnia, dlaczego The Beatles byli mistrzami zen, oraz kalendarium dziejów zespołu.

W minibooku:
– „Jak The Beatles dali się odkryć Ameryce. Pierwsze piosenki, pierwsze sukcesy”
– „Wszystkie inspiracje Beatlesów”
– „Z buntowników – celebryci”
– „A gdyby Beatlesów nie było”
– Tymon Tymański: „Mistrzowie zen”
– „Beatlesowskie kalendarium”

Na półkach: Chcę przeczytać, Muzyczne
Romina | 2014-06-29
gumby | 2014-03-29
Powieści i książki o Beatlesach

Na fali popularności Christensena i wydania pierwszego polskiego tłumaczenia jego najbardziej znanej książki „Beatlesi” przyglądamy się półkom w serwisie i szukamy książek, w których powtarza się ten motyw. W jakich powieściach pojawia się muzyka Beatlesów i odgrywa w nich ważną rolę? Jakie ciekawe książki o Beatlesach ukazały się w Polsce?