Szkolenie psa. Jak wychować idealnego pupila

Wydawnictwo: SBM
7 (16 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
pies, szkolenie psa
poradniki
PrimaRoyale

Książka "Szkolenie psa. Jak wychować idealnego pupila" to wyczerpująca pozycja o wychowaniu i szkoleniu psów. W pierwszych rozdziałach omówione zostały teoretyczne aspekty wychowania psa, a także problemy, jakie mogą się pojawić. Rozszyfrowany został również język psów, czyli sposób w jaki domowe czworonogi komunikują się z ludźmi. Kolejne rozdziały opisują, jak postępować ze szczeniakiem od momentu przyniesienia go do domu: co zrobić, by nie niszczył domowych sprzętów, jak nauczyć go czystości i posłuszeństwa. Dalsza część prezentuje metody szkolenia psa. Instruktażowe fotografie oraz wyczerpujące opisy pokazują, jak nauczyć psa danej komendy, np. "siad", "waruj", "do nogi" oraz wielu innych.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-sbm.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-sbm.pl/

Aleksandra | 2016-02-15
Na półkach: Poradniki
Przeczytana: 15 lutego 2016

Książka Anny Biziorek "Szkolenie Psa. Jak wychować idealnego pupila" jest poradnikiem adresowanym głównie do osób, które mają do czynienia ze szkoleniem nowo nabytego szczeniaczka. Ja też właśnie jestem właścicielką młodego owczarka szetlandzkiego i znalazłam w książce wiele cennych wskazówek, jak sobie radzić z pieskiem. Podoba mi się przede wszystkim ukierunkowanie na tzw. szkolenie pozytywne, które opiera się głównie na nagradzaniu i nie dopuszczaniu żadnych form karcenia psa, ani przymusu fizycznego. Polecam.

Adrian F | 2014-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Widać spore doświadczenie autorki w pracy z czworonogami, porady dotyczące wychowania psów napisane są w sposób przystępny i logiczny. Co więcej, sporo opisanych tam rzeczy mogłem zaobserwować na żywo i stwierdzić ich skuteczność w praktyce. Jedyne zastrzeżenia (poza tym, że nie ma czegoś takiego jak "najbardziej optymalne") są subiektywne i dotyczą ilości smakołyków jakie autorka radzi dawkować pupilowi. Odnoszę wrażenie, że gdybym stosował w 100% zalecenia zawarte w książce to mój Malinois po tygodniu takiego szkolenia chyba zmieniłby się w brązową kulkę z czarnym pyszczkiem.
W każdym razie dla kompletnych laików takich jak ja, ta pozycja wydaje się dobrym pomysłem dla początkujących właścicieli piesków.

Czytelniczka | 2015-12-17

Bardzo fajna książka o tresurze psów. Polecam.

meteora | 2017-02-23
Na półkach: Poradniki