Szkolenie psa. Jak wychować idealnego pupila

Wydawnictwo: SBM
pies, szkolenie psa
poradniki
PrimaRoyale

Książka "Szkolenie psa. Jak wychować idealnego pupila" to wyczerpująca pozycja o wychowaniu i szkoleniu psów. W pierwszych rozdziałach omówione zostały teoretyczne aspekty wychowania psa, a także problemy, jakie mogą się pojawić. Rozszyfrowany został również język psów, czyli sposób w jaki domowe czworonogi komunikują się z ludźmi. Kolejne rozdziały opisują, jak postępować ze szczeniakiem od momentu przyniesienia go do domu: co zrobić, by nie niszczył domowych sprzętów, jak nauczyć go czystości i posłuszeństwa. Dalsza część prezentuje metody szkolenia psa. Instruktażowe fotografie oraz wyczerpujące opisy pokazują, jak nauczyć psa danej komendy, np. "siad", "waruj", "do nogi" oraz wielu innych.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-sbm.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-sbm.pl/

rosequartz | 2019-05-02
Przeczytana: 02 maja 2019

Książka w pigułce zbiera mnóstwo rzeczy istotnych dla wychowania psa (od podstaw teoretycznych, naukę posłuszeństwa po sztuczki) przy użyciu metod pozytywnych. Wszystko wyjaśnione jest krok po kroku, w sposób przystępny. Sporo konkretów i planów działania. Szczególnie przyda się początkującemu właścicielowi, który chce nauczyć zwierzaka podstaw psiej etykiety.

Damian | 2019-04-29
Przeczytana: 10 lipca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Polecam przeczytać. Mówi o wychowaniu psa od szczeniaka, wprowadzeniu go do domu. Postawowie komendy. Nauka sygnałów wysyłanych przez psy. Świetny wstęp dla każdego kto chciałby zrozumieć mowę psa.

Dużo rzeczy z książki można znaleźć na stronie behawiorysty:

Także polecam tę książkę każdemu.

Yuuki_92 | 2019-01-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 20 stycznia 2019

Bardzo ciekawa i pomocna książka, szczególnie dla początkujących przyjaciół psów.

Aleksandra | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

Książka Anny Biziorek "Szkolenie Psa. Jak wychować idealnego pupila" jest poradnikiem adresowanym głównie do osób, które mają do czynienia ze szkoleniem nowo nabytego szczeniaczka. Ja też właśnie jestem właścicielką młodego owczarka szetlandzkiego i znalazłam w książce wiele cennych wskazówek, jak sobie radzić z pieskiem. Podoba mi się przede wszystkim ukierunkowanie na tzw. szkolenie pozytywne, które opiera się głównie na nagradzaniu i nie dopuszczaniu żadnych form karcenia psa, ani przymusu fizycznego. Polecam.

Bardzo fajna książka o tresurze psów. Polecam.

Adrian F | 2014-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Widać spore doświadczenie autorki w pracy z czworonogami, porady dotyczące wychowania psów napisane są w sposób przystępny i logiczny. Co więcej, sporo opisanych tam rzeczy mogłem zaobserwować na żywo i stwierdzić ich skuteczność w praktyce. Jedyne zastrzeżenia (poza tym, że nie ma czegoś takiego jak "najbardziej optymalne") są subiektywne i dotyczą ilości smakołyków jakie autorka radzi dawkować pupilowi. Odnoszę wrażenie, że gdybym stosował w 100% zalecenia zawarte w książce to mój Malinois po tygodniu takiego szkolenia chyba zmieniłby się w brązową kulkę z czarnym pyszczkiem.
W każdym razie dla kompletnych laików takich jak ja, ta pozycja wydaje się dobrym pomysłem dla początkujących właścicieli piesków.