Geografia ekonomiczna : ujęcie dynamiczne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
8301141905
popularnonaukowa
Andrzej

Pierwsza w Polsce synteza współczesnej wiedzy o dynamicznej geografii ekonomicznej! Autor w nowoczesny sposób omawia zagadnienia geografii ekonomicznej traktując przestrzeń geograficzną jako gwałtownie zmieniający się układ. W książce zostały zaprezentowane takie zagadnienia jak: - przekształcenia środowiska przyrodniczego (wyczerpywanie się zasobów naturalnych, degradacja środowiska i...

- przekształcenia środowiska przyrodniczego (wyczerpywanie się zasobów naturalnych, degradacja środowiska i konieczność jego ochrony),
- różnorodne potrzeby i zachowania społeczne (migracje ludności, jakość życia),
- rozwój ośrodków miejskich, rozwój regionalny, urbanizacja wsi,
- wprowadzanie nowoczesnych technologii i nowych produktów (cykle życiowe produktów),
- konkurencyjność gospodarki w skali międzynarodowej,
- globalizacja,
- tworzenie ponadnarodowych przedsiębiorstw i struktur gospodarczych,
- polityka przestrzenna i środowiskowa.
Książka napisana jasno i zwięźle odpowiada najnowszym tendencjom wykładania tego przedmiotu na świecie i w polskich uczelniach. Omawiane zagadnienia zilustrowane są licznymi odwołaniami do polskich i zagranicznych badań i doświadczeń. Zaprezentowano w niej także klasyczne i najnowsze teorie i metody badawcze.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.pwn.pl