Gospodarka przestrzenna : podstawy teoretyczne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
popularnonaukowa
Andrzej

Podręcznik z rekomendacją Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN Pierwszy z serii podręczników przygotowywanych z myślą o studentach niedawno utworzonego na wielu uczelniach wyższych kierunku - gospodarka przestrzenna. Patronat naukowy zarówno nad tym kierunkiem nauki i nauczania, jak i nad przygotowywanymi w serii podręcznikami, sprawuje Komitet Przestrzennego Zagospodarowania...

Podręcznik z rekomendacją Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN
Pierwszy z serii podręczników przygotowywanych z myślą o studentach niedawno utworzonego na wielu uczelniach wyższych kierunku - gospodarka przestrzenna. Patronat naukowy zarówno nad tym kierunkiem nauki i nauczania, jak i nad przygotowywanymi w serii podręcznikami, sprawuje Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN.
Książka ta jest jednocześnie podsumowaniem dotychczasowego dorobku naukowego, wieloletnich studiów i badań Autora. Przedstawia i systematyzuje zagadnienia gospodarki przestrzennej według najnowszego stanu wiedzy z tej dziedziny. Zawiera m.in.:
- przegląd głównych teorii gospodarki przestrzennej,
- koncepcje, metody i narzędzia wykorzystywane w badaniach nad gospodarką przestrzenna,
- sformułowania prawidłowości i mechanizmów występujących w gospodarce przestrzennej,
- metody budowy scenariuszy przestrzennego zagospodarowania kraju.
Dodatkowymi zaletami podręcznika są:
- zgodność z programami nauczania,
- przejrzysta struktura i jasność wykładu,
- bogata bibliografia,
- indeks rzeczowy.