Z lotów na rozpoznanie

Wydawnictwo: Ministerstwo Obrony Narodowej
lotnictwo, lotnik, wojna, walka
literatura faktu
dzasti19

Wrześniowe wspomnienia załóg eskadr obserwacyjnych i rozpoznawczych, zebrane i przedstawione w reporterskiej formie przez uczestnika wydarzeń ppor. obserwatora służącego w 46 eskadrze obserwacyjnej, wchodzącej w skład Armii Pomorze. Ciekawostka: autor napisał także książkę „Przygody kanoniera Dolasa” na podstawie której nakręcono chyba najlepszą polską komedię wojenną „Jak rozpętałem II wojnę...

Ciekawostka: autor napisał także książkę „Przygody kanoniera Dolasa” na podstawie której nakręcono chyba najlepszą polską komedię wojenną „Jak rozpętałem II wojnę światową”

źródło opisu: MON, 1984

źródło okładki: zdjęcie autorskie