Krzyżacy w innym świetle: od średniowiecza do czasów współczesnych

Wydawnictwo: Janineum
Historia, krzyżacy, Prusy
historia
theo

Dla większości czytelników polskich informacja, iż Zakon Krzyżacki istnieje i prowadzi ożywioną działalność, stanowi zaskoczenie. Przywykło się bowiem jego dzieje zamykać w roku 1525, w okolicznościach, których piękną wizję przedstawił nam Jan Matejko w "Hołdzie Pruskim". Dzieje zatem Zakonu po upadku jego władztwa w Prusiech, do chwili dzisiejszej, ewolucja celów, którym obecnie służy, i metod, którymi się posługuje - stanowi nowość.
Publikacja Zofii Kowalskiej dostarcza nam interesujących na ten temat informacji: o Zakonie Krzyżackim nie tyle wczoraj, co dziś.

źródło opisu: Janineum 1996

źródło okładki: Janineum 1996