U bram "Riese"

Seria: Militarne serkrety
Wydawnictwo: Technol
literatura faktu
Bożena

W czasie II wojny światowej w ramach ściśle tajnego projektu o kryptonimie "Riese" III Rzesza prowadziła w Górach Sowich budowę ogromnych podziemnych obiektów. Równolegle trwał proces przenoszenia do okolicznych miejscowości wielu niemieckich zakładów zbrojeniowych. Z powodu tych działań od lat pojawia się pytanie o ewentualne powiązania projektu "Riese" z przemysłem zbrojeniowym III Rzeszy. Według jednej z hipotez, na skutek niepowodzeń na frontach, na biurkach niemieckich planistów powstała koncepcja, aby podziemne obiekty "Riese" wykorzystać jako centrum montażu tajnych broni, w tym mitycznej Wunderwaffe. Romuald Owczarek postanowił zweryfikować te przypuszczenia oraz dać odpowiedź na kluczowe dla sprawy pytanie: Co naprawdę działo się tuż za strefą specjalną zona "Riese"?
Książka U bram „Riese” to efekt wielu lat mozolnego śledztwa, które było prowadzone przede wszystkim w archiwach, ale również w terenie. Przedstawia ona zupełnie nieznaną historię wojennych zmagań niemieckich koncernów zbrojeniowych w rejonie Gór Sowich oraz ich powojenne losy.
Czy znany z dociekliwości Romuald Owczarek dotarł do zapomnianych dokumentów i odnalazł świadków, którzy odsłonili przed nim kulisy ukrytej w Górach Sowich tajnej produkcji zbrojeniowej III Rzeszy? Czy natrafił na dolnośląski ślad Wunderwaffe?

UWAGA! Książka zawiera wiele nigdy niepublikowanych niemieckich dokumentów, w tym planów zakładów zbrojeniowych III Rzeszy działających w czasach II wojny światowej w rejonie Gór Sowich.

źródło opisu: http://www.technol.anv.pl

źródło okładki: http://www.technol.anv.pl