Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: WSiP
II wojna światowa
historyczna
SolAngelica

"Jeszcze jedna książka o tematyce wojennej. Autor, Lesław M. Bartelski, w swej skromności nie rości sobie pretensji do tytułu historyka wojskowego i znawcy sztuki wojskowej. Jest, jak wielu przed nim, rzetelnym rejestratorem wydarzeń wojennych i okupacyjnych, kronikarzem bitew i prowadzi czytelnika przez wszystkie lata wojny po drogach walki i okrucieństwa, bohaterstwa żołnierzy i partyzantów...

Jest, jak wielu przed nim, rzetelnym rejestratorem wydarzeń wojennych i okupacyjnych, kronikarzem bitew i prowadzi czytelnika przez wszystkie lata wojny po drogach walki i okrucieństwa, bohaterstwa żołnierzy i partyzantów z wrogiem walczących i zbrodni wroga. Pisze o bohaterskiej postawie i walce ludności cywilnej: starców, kobiet, młodzieży i dzieci."

źródło opisu: Przedmowa

źródło okładki: google