Dragon's Blood

Książka jest przypisana do serii/cyklu "The Pit Dragon Chronicles". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: HMH Books
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9780152051266
fantasy, fantastyka, smoki
angielski
Firewarrior

Dragons are trained to fight to the death, and two determined teens help free them in this spellbinding saga.

Training a dragon to be a fighting champion is the only way to freedom for fifteen-year-old Jakkin.

źródło opisu: HMH Books, 2004

źródło okładki: http://www.hmhco.com/

Firewarrior | 2013-07-12

Bardzo sympatyczna, wciągająca lektura. Co mnie w niej urzekło?
Przede wszystkim świat. Miks science fiction i fantasy - akcja dzieje się na planecie skolonizowanej niegdyś przez więźniów, pustynnej, nieprzyjaznej. Jak można domyślić się z tytułu, zamieszkują ją smoki. Kiedyś były bliskie wymarciu, jednak po udomowieniu jest ich już znacznie więcej. Organizowane są walki smoków (nie na śmierć i życie, wbrew temu co widnieje w opisie), przygotowywaniem gadów do walk zajmują się trenerzy. Ciekawy jest też podział społeczeństwa na kasty - panów i niewolników, którzy noszą na szyjach sakwy z zarobionym złotem, a gdy sakwa się wypełni, mogą uzyskać wolność. Dla tych, którzy science fiction obchodzą szerokim łukiem, mam dobre wieści - elementów sf jest tu bardzo niewiele.
Głównym bohaterem jest młody niewolnik, który marzy o tym, by zostać trenerem i zarobić tyle złota, by móc wykupić swoją wolność. Wykorzystując pomyłkę w liczeniu świeżo wyklutych smoczych piskląt, udaje mu się zdobyć...

Smok1125 | 2017-09-18
Na półkach: Chcę przeczytać, Smoki