Kalina i Kaj

Wydawnictwo: cdp.pl
Pablos

Światu dorosłych towarzyszy wiele idei, które, choć niewidzialne, rządzą nim nieustępliwą ręką. Obawa przed karą, biurokracja, dążenie do sławy, motyw zysku, oszustwo, zmęczenie i wiele innych. W zakamarkach ludzkiej egzystencji szuka miejsca miłość i dążenie do mądrości. Jak mogłaby wyglądać rzeczywistość, w której wszystkie te idee nie są ukryte, ale manifestują swoje istnienie w postaci...

Jak mogłaby wyglądać rzeczywistość, w której wszystkie te idee nie są ukryte, ale manifestują swoje istnienie w postaci gigantycznych, groteskowych tworów żeglujących po niebie, wyskakujących z ciągów kanalizacyjnych, przenikających przez ściany?
Kalina i Kaj trafiają do Idelandu, egzotycznej krainy równoległej, rządzącej się dziwnymi prawami, ale jednocześnie pokazującej w krzywym zwierciadle miejsce, z którego przybyli – nasz świat.
Poznaj historię Kaliny i Kaja w „Książce teoretycznie dla dzieci”. Myśl, dyskutuj, popadaj w zadumę i śmiej się, bo ich przygody są relacjonowane przez trzy megaroboty o skrajnie różnych temperamentach: Cybota, Kwantinę i Gwizdka.

źródło opisu: www.cdp.pl

źródło okładki: google