Świat mechanizmów grających

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
muzyka
Rose

"Książka Stanisława Prószyńskiego, profesora Akademii Muzycznej w Warszawie i znanego kompozytora, jest pierwszym w języku polskim tak obszernym i wielostronnym opracowaniem poświęconym mechanizmom grającym, które stały się pasją życiową autora. Profesor Prószyński zaczyna swą wędrówkę po świecie mechanizmów od starożytności, kończąc na czasach współczesnych. W sposób pasjonujący i dowcipny...

Profesor Prószyński zaczyna swą wędrówkę po świecie mechanizmów od starożytności, kończąc na czasach współczesnych. W sposób pasjonujący i dowcipny przedstawia ich historię, rodzaje, opisuje tajemnice konstrukcji oraz rolę, jaką odegrały w dziejach muzyki."

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1994

źródło okładki: zdjęcie własne

Rose | 2013-07-12
Na półkach: Fachowo, Przeczytane
Przeczytana: 12 lipca 2013

Bardzo interesująca książka, napisana w przystępny sposób, opowiadająca o historii instrumentów mechanicznych. Zawiera wiele ciekawych opisów, zdjęć, przykładów nutowych - o automatofonach z całego świata.

radoslavv | 2014-02-16