Niebieska trawa

Wydawnictwo: Novae Res
literatura piękna
joly_fh

Renato mieszka w miasteczku w pobliżu Neapolu. Każdego dnia po pracy oddaje się swemu ulubionemu zajęciu – strzela piłką do konturu bramki wymalowanego na murze. Po latach treningu osiągnął prawdziwe mistrzostwo – trafia piłką z każdej pozycji w dowolny punkt bramki. Renato byłby doskonałym piłkarzem, gdyby nie jeden problem – ma już pięćdziesiąt pięć lat… Niespodziewanie zostaje zawodnikiem...

Niespodziewanie zostaje zawodnikiem drużyny walczącej w Serie A. Tak trafia do świata, o istnieniu którego nie miał pojęcia – świata korupcji i ustawianych meczów, świata wielkiej polityki i brudnych pieniędzy.

Druga powieść Teda Kowalskiego łączy sensacyjną fabułę z ironicznie-groteskowym spojrzeniem na świat włoskich celebrytów i notabli. Jego poprzednia książka „Polski prorok” przez wiele miesięcy była bestsellerem na liście portalu iBook, firmy Apple sprzedającego e-booki.

"Niebieska trawa" została uhonorowana 1 nagrodą na konkursie z okazji Światowego Tygodnia Książki w 2012.

źródło opisu: Novae Res, 2013

źródło okładki: zdjęcie własne

Książkowa-Fantazja | 2013-11-15
Przeczytana: 03 września 2013

"Życie strzeliło nam gola".

Piłką nożną interesuje się sporadycznie, ale czasem obejrzę sobie jakiś mecz. To co skłoniło mnie po powyższą książkę to nie zainteresowanie tą dziedziną, a nota od wydawcy, która znajduje się na końcu książki,a także okładka, która przyciągnęła moją uwagę.

Ted Kowalski zadebiutował tytułem "Polski prorok", książka ta była bestsellerem na liście portalu iBook. "Niebieska trawa" to druga powieść autora tym razem w wersji papierowej, książka zdobyła nagrodę w konkursie z okazji Światowego Tygodnia Książki 2012.

Akcja rozgrywa się w małym miasteczku Velo nieopodal Neapolu. Mieszka tu Renato, który pracuje w odlewni. Po pracy oddaje się swojej pasji, czyli strzelaniu piłką do bramki wymalowanej na murze. Po latach treningu osiągnął perfekcję w każdym calu. Jego sekret tkwi w idealnym położeniu stopy. Potrafi strzelić w każdy róg. Mimo swoich 55 lat marzy mu się granie w profesjonalnej drużynie. Za sprawą swojego przyjaciela Ernesta, który nawiązuje...