Zbyt dumna, zbyt krucha

Okładka książki Zbyt dumna, zbyt krucha Alfonso Signorini
Okładka książki Zbyt dumna, zbyt krucha
Alfonso Signorini Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
Troppo fiera, troppo fragile: il romanzo della Callas
Świat Książki
2012-06-01
2010-01-01
Anna Osmólska-Mętrak
biografia opera Callas

Książka mocno mnie zawiodła. Spodziewałam się fascynującej historii a otrzymałam publikację napisaną w stylu Harlequina. Dialogi w niej zawarte trącą nadmiernym patosem i raczej nie mają w sobie zbyt wiele z rzeczywistym sposobem prowadzenia rozmowy. Historie są opisane w taki sposób, że nie porywają, dramatyczne wydarzenia nie poruszają. No i sama Maria opisana jest w dwójnasób: z jednej strony wyniosła, buńczuczna karierowiczka a z drugiej wiecznie zależna od mężczyzn i bezwolna (sic!) kobieta. Wiele wątków jest potraktowanych bardzo pobieżnie - jak na przykład związek z Onasisem. Przebrnęłam przez tę książkę, ale z wielkim bólem i raczej nie dam drugiej szansy temu autorowi.

Maria Callas ✨️
Śpiewaczka operowa.
Gwiazda, która swoim śpiewem zdobywała serca tłumów. Niewiarygodnie pewna siebie. Czasem pyszałkowata, a czasem niezwykle urokliwa.
Barwne i mocno pokręcone życie.
Niesamowita historia.
Fenomenalnie napisana. Opowieść o jej życiu. Od dzieciństwa po dorosłość. Jakie miała relacje z rodzicami, jakie z siostrą, a jakie z życiowymi partnerami? Rollecoster emocji. W tę historię się wchodzi butami i rozsiada się na pięknym skórzanym fotelu z filiżanką kawy, sącząc z niej puszystą piankę.

Jej misją i celem życiowym był śpiew. Obdarzenie swoim głosem milionów ludzi.
Ten operowy głos przyniósł jej sławę i pieniądze, ale także sporo kłopotów.

Czy była szczęśliwa? Czy wierzyła w miłość? Co tak naprawdę siedziało w jej głowie? Jaki los ją spotkał?

Ja jestem zachwycona...naprawdę ta książka jest nieodkładalna (chyba nie ma takiego słowa, ale wiecie, o co chodzi).

To jest moja perełka. Będę polecać każdemu!

*najlepiej wydane 5 zł w moim życiu

Maria Callas ✨️
Śpiewaczka operowa.
Barwne i mocno pokręcone życie.
Niesamowita historia.

Biografii, autobiografii czy pamiętników nie powinno się oceniać. Jednak historia tej obdarzonej tak wielkim talentem artystki jak i styl pisania sprawia, że książka wciąga od pierwszych stron i nie pozwala się od niej oderwać. Na pewno będzie to książka, która zapadnie mi w pamięci przede wszystkim dla przedstawionej w niej silnej kobiety, bo mimo losów i burz jakimi była ona targana nie można tego odmówić Marii Callas.

Kupiona przypadkiem, z kosza z książkami w markecie. Wciągnęła od pierwszego, losowego zdania. Nie polubiłam głównej bohaterki, ale podziwiam jak świetnie poradziła sobie ze swoimi ciężkimi przeżyciami. Ciekawa historia kobiety odnajdującej się w trudnych, szybko zmieniających się czasach. Pozostawia w nostalgii - piękna i utalentowana artystka, które całe życie marzy o prawdziwej miłości.

Nawet ludzie z wybitnym talentem, absolutną wyjątkowością i sukcesami, są nadal tylko ludźmi. Moim zdaniem genialna książka i wciąga po same uszy! Polecam!

Dla mnie ta historia jest tak totalnie nierealna, pokręcona i dziwna, że ciężko uwierzyć, iż to prawda. Wielką fanką bohaterki nie jestem, ale jako biografia do czytania i bycia zaskoczonym, to bardzo na tak.

Pięknie napisana biografia. Autor ukazuje tragedię, jaka działa się "za kulisami" kariery tej rewelacyjnej śpiewaczki. Każdy fan Marii powinien przeczytać.

Warto przeczytać.

Warto przeczytać.

Książka skupia się na pokazaniu emocji i uczuć Marii Callas. Tak jak wskazuje tytuł, to opowieść przedstawiająca jej osobowość. Skupia się na rozterkach, euforii, miłości, na życiu prywatnym, które budowało jej charakter.

Pozycja dla tych co lubią operę i kulisy życia wielkich artystów.

Pozycja dla tych co lubią operę i kulisy życia wielkich artystów.

• Biografie
  • Biografia