Officially Dead

Wydawnictwo: Macmillan
angielski
Gargulec

Linda leant back in her chair and said calmly, 'Colin, do you want to earn £10 000 for one evening's easy work?' He laughed, 'I don't buy lottery tickets,' he said. 'I'm serious, Colin,' Linda said. 'And I'm not talking about buying lotery tickets. I'm talking about £10 000 in cash. It's yours, if you want it.' 'What's going on?' he said nervously. 'What do you want from me?' 'My husband...

He laughed, 'I don't buy lottery tickets,' he said.

'What's going on?' he said nervously. 'What do you want from me?'

'My husband is going to need an alibi,' she said. 'You can provide one for him. It's as simple as that.'

źródło opisu: Macmillan Education, 2005

źródło okładki: www.macmillaneducation.com