Czas na dziecko. Poradnik dla dojrzałych matek

Tłumaczenie: Joanna Sugiero
Wydawnictwo: Helion
joly_fh

Skończyłaś już trzydzieści lat i Twoje hormony mają się dobrze, za to Twoja rodzina szaleje i atakuje Cię ze wszystkich stron: "Kiedy wreszcie dziecko ???", "Zegar biologiczny tyka!!!", "Nie młodniejesz !"... Spokojnie, Twój zegar i pozostałe ograny są sprawne. Grzecznie czekają na Twoją osobistą decyzję. Odkładanie macierzyństwa na pewien czas, aby móc wcześniej osiągnąć większą równowagę,...

Odkładanie macierzyństwa na pewien czas, aby móc wcześniej osiągnąć większą równowagę, może przynieść dziecku same korzyści. Doświadczenie życiowe wspaniale przekłada się na zdolności wychowawcze - stajesz się bardziej cierpliwa, mądrzejsza i bardziej pewna siebie. To idealny czas, by bez stresu i spinania się zajść w ciążę i urodzić zdrowe, szczęśliwe dziecko. Oto książka, na którą czekałaś, pełna przydatnych wskazówek pochodzących od ekspertów medycznych, naukowców i światowych autorytetów. Stanowi kompletny poradnik dla kobiet, które wybrały późne macierzyństwo.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2013

źródło okładki: www.septem.pl

Katarzyna | 2013-10-13
Przeczytana: 12 października 2013

Pozycja dla wszystkich kobiet po trzydziestce, które zaczynają się zastanawiać, czy planowanie dziecka w takim wieku to już nie za późno, czy nie ryzykuje się zbyt wiele wad wrodzonych, czy jednak nie lepiej w ogóle zrezygnować i dla tych, które wręcz marzyły o późnym macierzyństwie, ale obawiają się, że są na to już za stare. Drogie panie - nie jesteście! Claudia Spahr zebrała tu dane i naukowe i subiektywne od pań rodzących pierwszy raz między 35. a 42. rokiem życia dając tym samym odpowiedzi na wszystkie te obawy. Wspaniała, z przymrużeniem oka, ale zbierająca zasadnicze informacje zarówno o staraniach się o dziecko, jak i o ciąży, porodzie i pierwszych miesiącach życia dziecka. Na dodatek pisana również z perspektywy kobiety rodzącej pierwszy raz po trzydziestce.

bylynsky | 2016-08-23
Przeczytana: 12 sierpnia 2015