Wybór opowiadań

Wydawnictwo: Siedmioróg
klasyka
Gripper

Opis:
W tomiku mieszczą się m.in.:
- Śmierć urzędnika,

źródło okładki: http://siedmiorog.pl/k666_wybor_opowiadan__czechow_

Domeru | 2017-08-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Bardzo zróżnicowany zbiór - trochę opowiadań zabawnych, trochę smutnych, trochę ciepłych, trochę refleksyjnych, trochę dobrych i trochę takich sobie. W większości powyższe elementy się łączą w różnych proporcjach i konfiguracjach. Średnio bardzo dobrze.

wiesia | 2015-11-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 02 listopada 2015

Cóż można napisać o mistrzu, po prostu zachwycić się jego pisarstwem. Kolejny raz sięgnęłam po jego opowiadania,by móc delektować się pięknem języka, zwięzłą narracją i wciąż aktualną problematyką.
Pewnie strach przed zwierzchnikiem nie prowadzi już do takich sytuacji, jakie były udziałem Czerwiakowa, ale kameleonów - Oczumiełowów nie brak wśród nas.
Medycyna niekonwencjonalna wciąż w modzie i akcyźnik Jakow Wasylicz o końskim nazwisku miałby wzięcie.
Ludzie w "futerałach", tacy jak Bielikow, kurczowo trzymający się przepisów to też nic nowego.
Czechow zatem wciąż aktualny i warto sięgać do jego prozy, do dramatów także.

Grot | 2015-11-08

Pierwsze opowiadanie "Śmierć urzędnika" chyba najbardziej mnie poraziło.

Pio | 2015-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2015, Posiadam