Polskie Gniazda Rodzinne

8320717191
biografie, sztuka, malarstwo
literatura faktu
Jaga

Autor – znany dziennikarz, znawca rynku sztuki – z pasją przedstawia powojenne losy Kossaków, Rydlów, Estreicherów i innych legendarnych polskich rodów; prezentuje także sylwetki całkiem współczesne, np. Aleksandra Guzowatego, Ryszarda Krauze. Gawędy dotyczą nie tylko ludzi, ale także rzeczy: drobiazgów, bibelotów, wydawałoby się nieistotnych rekwizytów, które jednak w kolejach losów swych...

Gawędy dotyczą nie tylko ludzi, ale także rzeczy: drobiazgów, bibelotów, wydawałoby się nieistotnych rekwizytów, które jednak w kolejach losów swych właścicieli odegrały mniej lub bardziej znaczącą rolę, np. koca, w który zawinięta była "Dama z łasiczką" Leonarda da Vinci, kredensu, który w tym samym domu służy już szóstemu pokoleniu rodziny.

Nieznane fakty, plotki, humor, soczysty styl, przypominający staropolską gawędę, sprawiły, że opowieści, drukowane swego czasu w nowojorskim „Nowym Dzienniku”, w tygodniku „Ład", w „Spotkaniach z Zabytkami” i w „Rzeczpospolitej” cieszyły się ogromnym powodzeniem czytelników. Tekst wzbogacają znakomite fotografie.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry, 2003

źródło okładki: Wydawnictwo Iskry, 2003