Attack Your Day!: Before It Attacks You

FT Press
2012-10-20
2012-10-20
zarządzanie czasem time management

Okładka książki Zaatakuj swój dzień, zanim on zaatakuje Ciebie! Sprytne zarządzanie czasem w biznesie i na co dzień Woods Trapper, Mark Woods
Zaatakuj swój ... Woods Trapper, Mark...

#269 - Zaatakuj swój dzień, zanim on zaatakuje Ciebie! - Mark Woods Trapper Woods - Wydawnictwo Helion

#22/52/2020

"Większość ludzi sądzi, że mówienie NIE sprowadza się wyłącznie do odmawiania innym. Tymczasem prawdziwa tajemnica skuteczności kryje się w umiejętności mówienia NIE samemu sobie."

Książka ta ma 208 stron i dotyczy tematu zarządzania sobą w czasie. Zawieraona sporo praktycznych wskazówek i metod, jak sobie poradzić z planowaniem dnia, miesiąca, a także poszczególnych zadań.

Jak dla mnie najpiękniejsza jest tutaj historiapt. Obiad z przyjacielem z Księżyca i morał jaki wyninka z tego spotkania:
"Jeśli chcesz ujrzeć twoje życiowe problemy, wyzwania, frustracje w prawidłowej perspektywie, wypróbuj to rozwiązanie.. Wejdź na orbitę Księżyca i popatrz, jak Ziemia wyłania się na horyzoncie. Takie przeżycie sprawia, że wszystkie życiowe problemy kurczą się, osiągając właściwy im wymiar."

#22/52/2020

Książka ta ma 208 stron i dotyczy tematu zarządzania sobą w czasie. ...

Książka interesująca dla czytelników - sporo praktycznych wskazówek o zarządzaniu czasem w naszym codziennym życiu. Niestety, kilka z nich powtarza się kilka razy w tekście, co może drażnić.

Mocno przeciętna pozycja traktująca o sposobach samo-organizacji. W sumie jako godne zapamiętanie zostają :
- system 6 kubełków (dość skomplikowana metoda w stylu GTD),
- podział na kolory (priorytety),
- i, jedyne w miarę ciekawe - propozycja poświęcenia codziennie pół godziny na ułożenie szczegółowego planu dnia - tytułowy "atak' na dzień.
Końcowe 100 drobnych porad to gangsterka - barachło służace tylko naciągnięciu objętości tej książeczki.
Temat samo-organizacji w mej ocenie najlepiej rozpisany jet w malutkiej, minimalistycznej "Zen To Done" - Leo Babauty - wydanej jako bezpłatny e-book.

- system 6 kubełków (dość skomplikowana metoda w stylu GTD),
- podział na kolory (priorytety),
Końcowe 100 drobnych porad to...

• Z polecenia do kupienia ...
  • Kindle
  • 2015