Dieta niskowęglowodanowa

Tłumaczenie: Anna Zarębska
Wydawnictwo: Samp
Quick an easy low carb

Od deserów, które nie budzą wyrzutów sumienia, po wspaniałe letnie sałatki: ponad 80 znakomitych przepisów na niskowęglowodanowe dania na każdą okazję. ? W przeciwieństwie do innych diet niskowęglowodanowych, w tych przepisach obecne są świeże owoce i warzywa, białko i odrobina tłuszczu, które zapewniają diecie właściwą równowagę składników. ? Szybko i bezpiecznie zrzucisz zbędne kilogramy,...

równowagę składników.
? Szybko i bezpiecznie zrzucisz zbędne kilogramy, jedząc smaczne i zdrowe potrawy.
? Przygotowanie potraw nie zajmuje wiele czasu.
Amanda Cross pracowała jako prezenterka telewizyjna i dziennikarka w prasie poświęconej zdrowiu i urodzie. Jest autorką wielu książek kucharskich, w tym także dietetycznych, zarówno dla dorosłych, jak też dla dzieci.

źródło opisu: SAMP Edukacja i Informacja, 2007

źródło okładki: Własne

Matacz | 2013-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2013

"Dieta niskowęglowodanowa" jest jedną z wielu książek podejmujących temat zasad zdrowego żywienia i przedstawiających receptury zdrowych dań. Czy jest lepsza od innych? Myślę, że niestety nie. Oprócz paru błędów wydawniczych, główną wadą jest brak fotografii gotowych dań. Moim zdaniem książka kucharska powinna cieszyć nie tylko smak, ale również wzrok, czyli mówiąc kolokwialnie oko. Poza tym niektóre potrawy są moim zdaniem nazbyt wyszukane, a ich składniki trudno dostępne. Jednak książki nie można całkowicie skreślić, gdyż znajdziemy tam również przepisy ciekawe i na pewno na ich podstawie spróbuję przygotować własne potrawy. Podsumowując, książka bez rewelacji, ale i bez tragedii. Trochę na wpół surowa i letnia, ale niektórzy właśnie takie lubią.

Opiumka | 2015-11-06
Przeczytana: 2014 rok