Prus, Przemiany, listy, notatki, opowiadania
Paulina

Publikacja zawiera niedokończone utwory Prusa, a także jego prywatne notatki i opis niezrealizowanych pomysłów literackich. Znajdują się tutaj także niepublikowane gdzie indziej listy, zarówno jego autorstwa, jak i pisane do niego. Opublikowano też wspomnienie Karola Zakrzeńskiego o Prusie. Na końcu zamieszczono aneks uzupełniający "Kalendarz życia i twórczości Bolesława Prusa". Zamieszczone...

Zamieszczone utwory i fragmenty: "Z pamiętników niedołęgi", "Zmarnowani", "Nic nie ginie", "Dziwni ludzie", notatki do powieści "Cyklista" i "Przemiany".

Tom 19 serii.

źródło opisu: Opis autorski