Operacja Łódzka. Zapomniany fakt I wojny światowej

Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
historyczna
Daniel

Książka opowiada o bitwie nazwanej Operacją Łódzką, która miała miejsce późną jesienią 1914 r. Była to największa operacja manewrowa frontu wschodniego I wojny światowej. Niestety, została wykreślona z pamięci i kart historii. Miały na to wpływ przede wszystkim ideologia i wydarzenia polityczne, jakie nastąpiły po zakończeniu I wojny, a zwłaszcza po nowym podziale Europy po II wojnie światowej.

Prezentowane zagadnienia zostały podzielone na trzy części. Pierwsza obejmuje sprawy polityczne i wojskowe, druga społeczne, a trzecia przedstawia umundurowanie i wyposażenie wojsk rosyjskich i niemieckich biorących udział w Operacji Łódzkiej.

Publikacja jest zbiorem referatów. Ich autorzy reprezentują łódzkie środowisko naukowe.

źródło opisu: http://www.ksiezy-mlyn.com.pl/oferta.php?groupid=24&idk=160

źródło okładki: http://www.ksiezy-mlyn.com.pl/oferta.php?groupid=24&idk=160

DagonX | 2013-11-29
Na półkach: Przeczytane w 2014 r.
Przeczytana: 12 marca 2014
Marian | 2017-09-09