Śladami mitów starożytnej Grecji i Rzymu

8320541670
mitologia
historia
Andman

Ślady mitów w dzisiejszym słownictwie, terminach geograficznych i in.

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046413/krys...»

Dawicz | 2019-09-03
Przeczytana: 03 września 2019

Ocena zaniżona. Książka pokazuje jak wiele odwołań do starożytnych mitów spotykamy na codzień. Wiadomo, nie jest to Parandowski, ale książka spełnia swoje zadanie jako odświeżenie wiedzy o mitach.

Łukasz | 2017-01-12
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2017
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Słaba pozycja, nie polecam.

Dla mnie to zbiór krótkich refleksji na temat mitów greckich i rzymskich, autorka krótko przypomina mity (dość losowo), co ciekawe notorycznie opowiada ponownie ten sam mit... powtarzają się czasami po kilka razy.

Totalnym absurdem jest opowiadanie w kilku zdaniach mitów związanych z gwiazdami, znakami zodiaku... mega nudne, nieciekawe, a forma słaba.

Na plus przemawia to, że powtarzające się mity trochę lepiej zostają w głowie. Pomaga też odświeżyć sobie wiedzę mitologiczną.

Zatem nie polecam.