Okładka książki Ania z Zielonego Wzgórza

Ania z Zielonego Wzgórza

Autor:
Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1)
tłumaczenie
Ewa Łozińska-Małkiewicz
Anne of Green Gables
wydawnictwo
Algo
typ
papier
Figunia33
7.1 (20065 ocen i 1489 opinii)

Opis książki

Najnowsze (2013), pierwsze pełne, polskie wydanie wszystkich książek o Ani w nowym przekładzie Ewy Łozińskiej-Małkiewicz.
Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza, a zarazem najsłynniejsza część cyklu.
W wyniku pomyłki lub zrządzenia losu sierota Ania Shirley trafia do domu Maryli i Mateusza Cuthbert na Zielonym Wzgórzu na Wyspie Księcia Edwarda. Dorasta, idzie do szkoły i co rusz wpada w tarapaty...

źródło opisu: Algo, 2013 + opracowanie własne

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Ania z Zielonego Wzgórza jest moją ulubioną lekturą, do której cały czas chętnie wracam. Rudowłosa Ania jest postacią, w której można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Gdy byłam małą dziewczynką, byłam do niej podobna z charakteru i z wyglądu. Byłam do niej porównywana i nie wstydziłam się tego, ponieważ uważałam ją za cudowną bohaterkę mojej ulubionej książki. Rudowłosa Ania, będzie zawsze w mej pamięci, bez względu na wszystko. Z wielką chęcią, będę czytać tą książkę następnym pokoleniom w mojej rodzinie....

nadzieja1925 | 2013-12-13

Lektura z dzieciństwa! Zawsze pozostanie gdzieś tam w moim sercu! Przeczytałam wszystkie tomy Ani (w wieku może 10 lat)! Ta książka zapoczątkowałą to, że teraz czytam godzinami i ogólne zainteresowanie nimi!

Dunya | 2013-04-24
Przeczytana: 07 czerwca 2010

Mimo, że nie za bardzo lubię książki tego typu, to już trzy razy wracałam do niej, gdyż rudowłosej Ani po prostu nie można nie polubić:) A Mateusz i Maryla... Och, jak oni przepięknie głęboko ją kochają!

Gustawsonek | 2013-12-30

Ania należy do wielu moich książek, które zaraz po przeczytaniu zostają moimi ulubionymi. I też do takich, przy których zdaję mi się że od zaczęcia czytania, mija wielka historia, choć minął zaledwie miesiąc. Poglądy Ani są bardzo marzycielskie, nigdy nie patrzyłam z zachwytem na takie pospolite miejsca. Nie wiedziałam, że można mieć taką fantazje, myślałam że mieć jak to mówi Ania "źdźbło wyobraźni' wystarczy pisać tylko zajmujące opowiadania. Ale "Ania z Zielonego Wzgórza" to jest zajmujące opowiadanie. I wychodzi na to, że Lucy Maud Montgomery ma tysiąc źdźbeł wyobraźni!

Maggie_Rose | 2011-03-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Chyba moja pierwsza książka tej autorki. Była moją lekturą w 6 klasie. Nie żałuję... Książka tak mi się spodobała, że przeczytałam jej kolejne części. Cudowna. Przenosi w nas fantastyczny świat Ani, która ma wybujałą wyobraźnię, a pomimo młodego wieku nie ma w życiu lekko. Jest z domu dziecka. Ania miała czasami takie pomysły, że gdy to czytałam nie mogłam się powstrzymać od uśmiechu na twarzy.
Uwielbiam całą serię. Przy niej się śmiałam i płakałam. Nie mogłam uwierzyć kiedy już skończyła. Jedna z moich ulubionych serii.
Jak najbardziej polecam!

Uwielbiam książki Lucy Maud Montgomery, a zaczęło się to właśnie od Ani. Pokochałam jej wyobraźnię, niebanalne pomysły i wpadki. Uwielbiam Mateusza i Marylę, a nawet Małgorzatę Lind. Niezastąpiona książka. Jako mała dziewczynka chciałam być taka jak Ania i wiele się od niej nauczyłam. Teraz również często wracam do tej książki i cieszy mnie tak samo jak za pierwszym razem.

Leelunia | 2011-10-29
Przeczytana: 2007 rok

Książek Lucy Maud Montgomery, a już zwłaszcza "Ani" nie trzeba oceniać. Je po prostu każda dziewczyna powinna przeczytać.

Justilla | 2010-11-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Myślę, że nawet jeśli ktoś nie czytał tej książki to na pewno o niej słyszał. Znam tę serię odkąd pamiętam, więc na pewno przeczytałam ją już dawno temu i ją uwielbiam. Historia Ani, opisana w ośmiu tomach, nigdy mnie nie nudzi. To jest książką przy której zarówno płakałam jak i się śmiałam. Historia Ani na pewno niesie nadzieję i optymizm.

Zdolność Ani do pakowania się w tarapaty jest bardzo mocno odczuwalna właśnie w tym tomie. Dziewczynka jest mimo wszystko - bez wychowania. Mieszkała już w swoim krótkim życiu u różnych rodzin, ale żadna nie zajmowała się nią jak trzeba. Na Zielonym Wzgórzu zyskuje miłość Mateusza i powolne uznanie i miłość Maryli. Wprowadza do ich domu życie i radość, coś czego staruszkom brakowało. Pierwszy raz zaprzyjaźnia się z dziewczynką - Dianą. Poznaje uroki, ale też i cienie posiadania koleżanek i kolegów, chodzenia do szkoły i kościoła.

Jest to książka, z którą warto się zapoznać. Napisana dość dawno, ale przesłania są wciąż aktualne. Serdecznie polecam...

asialc | 2010-10-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 października 2010

Moja ulubiona książka z dzieciństwa. I z resztą nadal nią jest. Nawet nie potrafię powiedzieć ile razy po Nią sięgałam. Jak zresztą po kolejne części przygód Ani.
Ciepła, pełna optymizmu opowieść o małej dziewczynce, którą wiele z nas chciało naśladować. Czytając przygody Ani potrafiłam przenieść się z Nią na Wyspę Ks. Edwarda, czułam zapach kwiatów, atmosferę domu w którym mieszkała, radość, smutek...
Dla mnie wyjątkowa książka.

gabcia8 | 2010-08-19
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane

Poleciła mi ją Pani od polskiego i przeczytałam całą serię w 2 miesiące. Książka warta przeczytania, wzruszająca, a zarazem śmieszna. Moje koleżanki śmiały się ze mnie, że czytam całą serię jeśli do przeczytania mieliśmy tylko tę część, ale gdy opowiedziałam im wszystko w skrócie, większość z nich zakochała się w Ani, Maryli i Mateuszu. Od tamtej pory miałyśmy dużo tematów do rozmów na przerwach.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku