Okładka książki Ania z Zielonego Wzgórza

Ania z Zielonego Wzgórza

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ania z Zielonego Wzgórza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Ewa Łozińska-Małkiewicz
Anne of Green Gables
wydawnictwo
Algo
typ
papier
Figunia33
7.1 (20425 ocen i 1515 opinii)

Opis książki

Najnowsze (2013), pierwsze pełne, polskie wydanie wszystkich książek o Ani w nowym przekładzie Ewy Łozińskiej-Małkiewicz.
Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza, a zarazem najsłynniejsza część cyklu.
W wyniku pomyłki lub zrządzenia losu sierota Ania Shirley trafia do domu Maryli i Mateusza Cuthbert na Zielonym Wzgórzu na Wyspie Księcia Edwarda. Dorasta, idzie do szkoły i co rusz wpada w tarapaty...

źródło opisu: Algo, 2013 + opracowanie własne

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Uwielbiam książki Lucy Maud Montgomery, a zaczęło się to właśnie od Ani. Pokochałam jej wyobraźnię, niebanalne pomysły i wpadki. Uwielbiam Mateusza i Marylę, a nawet Małgorzatę Lind. Niezastąpiona książka. Jako mała dziewczynka chciałam być taka jak Ania i wiele się od niej nauczyłam. Teraz również często wracam do tej książki i cieszy mnie tak samo jak za pierwszym razem.

Ania z Zielonego Wzgórza jest moją ulubioną lekturą, do której cały czas chętnie wracam. Rudowłosa Ania jest postacią, w której można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Rudowłosa Ania, będzie zawsze w mej pamięci, bez względu na wszystko. Z wielką chęcią, będę czytać tę książkę następnym pokoleniom w mojej rodzinie....

Monia0420 | 2014-08-08

Książka nie tylko wzruszająca, ale także dość zabawna. Opisuje różne historie, które przydarzyły się Ani na Zielonym Wzgórzu. Gorąco polecam, jest warta przeczytania.

Ania | 2010-08-14
Przeczytana: 30 sierpnia 2009

Kilka lat temu, jeszcze w szkole podstawowej, w czwartej lub piątej klasie przeczytałam tę książkę po raz pierwszy. Była moją lekturą. Bardzo mi się spodobała, w zasadzie mogę śmiało powiedzieć, że byłam nią wprost oczarowana. I przez te kilka lat nic, a nic się nie zmieniło.

Ta wspaniała powieść ma jakiś taki swój wyjątkowy i niepowtarzalny klimat, dzięki któremu czytelnik ciągle ma ochotę do niej powracać. W ogóle nie ma chyba na świecie drugiej takiej lub bardzo podobnej książki. Autorka pisze bardzo interesującym, ciekawym, a co najważniejsze, wciągająym stylem. Nigdy z taką łatwością oraz przyjemnością nie wyobrażałam sobie świata przedstawionego. Na przykład krajobrazy, dzięki tym wyjątkowym opisom byłam w stanie tak dokładnie odtworzyć w swej wyobraźni, jakbym wcześniej widziała je na fotografiach. Książkę czyta się też niewątpliwie bardzo szybko. Nawet nie zauważyłam kiedy znalazłam się na ostatniej stronie. To także uważam za zasługę tego pięknego, niepowtarzalnego stylu pisa...

Marti257 | 2013-05-05

Kto nie zna tej rudowłosej dziewczynki, która bez przerwy pakowała się w kłopoty, a z powodu swoich włosów pogrążała się w otchłani rozpaczy? Z pewnością każdy choć raz słyszał o Ani Shirley, albo przynajmniej kojarzył ją z ta dziewczynką, która wpadła w błoto goniąc krowę, prawie co utonęła w łódce udając panią z Shallot, albo rozbijała szkolną tabliczkę na głowie Gilberta Blytha, bo ośmielił się nazwać ją MARCHEWĄ. Taaak, to właśnie ona! Osierocona dziewczynka, którą przygarnia starsze rodzeństwo z wyspy Księcia Edwarda.
W pierwszej części dopiero poznajemy naszą Anię, dowiadujemy się, że ma niezwykle bujną wyobraźnię i posiada wielkie zamiłowanie do poezji. Przeżywa też straszne męki z powodu swoich rudych włosów, piegowatej twarzy i samego imienia. wielokrotnie powtarzała, że chciałaby się nazywać Kornelia. :)
Podczas pierwszych lat pobytu na Zielonym Wzgórzu, będziemy świadkami jak zaprzyjaźnia się Dianą Berry, która już zawsze będzie jej przyjaciółką od serca. Dowiemy się też,...

violabu-toczytam | 2013-03-29
Przeczytana: 1987 rok

Przeurocza, sympatyczna i dobra dziewczyna z tej rudej pieguski Ani! Niejedna młoda nastolatka może się z nią identyfikować zanurzając się w lekturze. Pomimo tego, że Lucy Maud Montgomery napisała ją ponad 100 lat temu, to smutki młodych ludzi pozostają podobne: brak zrozumienia wśród rówieśników, problemy z opiekunami; tak jak i radości: "psiapsiółki", szalone pomysły, pierwsze miłości. Urok książki wzmaga miejsce, w którym rozgrywają się wydarzenia: tereny otoczone piękną przyrodą.
"Anię z Zielonego Wzgórza" wspominam z uśmiechem.

oneofakind | 2014-08-11
Na półkach: Z dzieciństwa, Przeczytane
Przeczytana: 27 października 2010

Pierwszy raz książkę Lucy Maud Montgomery przeczytałam w podstawowce. Zauroczyła mnie ta powieść... nie to mało powiedziane. Ona mnie pochłonęła!! Niektóre jej fragmenty znałam na pamięć. Przygody Ani, jej pomysły, perypetie, problemy, marzenia - tym żyłam.
Książkę kończyłam i zaczynałam od początku, aż do znudzenia, które jakoś przyjść nie mogło. Początek nie zapowiada się ekscytująco - Maryla i Mateusz w wyniku pomyłki adoptują rudowłosą Anię. Początkowo próbują rozwiązać jakoś owo "nieporozumienie", jednak Ania zostaje na Zielonym Wzgórzu, zaczyna uczęszczać do szkoły i wreszcie zadomawia się w swoim pokoiku. Przeżywa w nim wiele trosk, ale także i wiele radości - typowych dla dzieci, a dla niej jakże odmiennych od tego, co przeżyła dotychczas.
Jest to jedna z nielicznych moich ulubionych książek - po którą regularnie sięgam. Bo jak można się oprzeć tej rudowłosej zuch-dziewczynie z masą pomysłów? Jak można się nie śmiać, gdy Gilbert zarobił tabliczką w głowę? Jak można...

Dunya | 2013-04-24
Przeczytana: 07 czerwca 2010

Nprawdę bardzo lubię książki tego typu i aż trzy razy wracałam do niej, gdyż rudowłosej Ani po prostu nie można nie polubić:) A Mateusz i Maryla... Och, jak oni przepięknie głęboko ją kochają!

Leelunia | 2011-10-29
Przeczytana: 2007 rok

Książek Lucy Maud Montgomery, a już zwłaszcza "Ani" nie trzeba oceniać. Je po prostu każda dziewczyna powinna przeczytać.

Gustawsonek | 2013-12-30

Ania należy do wielu moich książek, które zaraz po przeczytaniu zostają moimi ulubionymi. I też do takich, przy których zdaję mi się że od zaczęcia czytania, mija wielka historia, choć minął zaledwie miesiąc. Poglądy Ani są bardzo marzycielskie, nigdy nie patrzyłam z zachwytem na takie pospolite miejsca. Nie wiedziałam, że można mieć taką fantazje, myślałam że mieć jak to mówi Ania "źdźbło wyobraźni' wystarczy pisać tylko zajmujące opowiadania. Ale "Ania z Zielonego Wzgórza" to jest zajmujące opowiadanie. I wychodzi na to, że Lucy Maud Montgomery ma tysiąc źdźbeł wyobraźni!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto