Ania z Zielonego Wzgórza

Autor:
Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1)
tłumaczenie
Ewa Łozińska-Małkiewicz
Anne of Green Gables
wydawnictwo
Algo
typ
papier
Figunia33
7,13 (22608 ocen i 1651 opinii)

Opis książki

Najnowsze (2013), pierwsze pełne, polskie wydanie wszystkich książek o Ani w nowym przekładzie Ewy Łozińskiej-Małkiewicz.
Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza, a zarazem najsłynniejsza część cyklu.
W wyniku pomyłki lub zrządzenia losu sierota Ania Shirley trafia do domu Maryli i Mateusza Cuthbert na Zielonym Wzgórzu na Wyspie Księcia Edwarda. Dorasta, idzie do szkoły i co rusz wpada w tarapaty...

źródło opisu: Algo, 2013 + opracowanie własne

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Justyna | 2010-01-23

Ania z Zielonego Wzgórza...
Tysiące słów, wspomnień i marzeń wiąże się dla mnie z tą książką. Cudowna, fantastyczna, piękna, dojrzała, mądra, śmieszna, wzruszająca ta książka jest dla mnie. Po jej przeczytaniu byłam nią oczarowana. Opanowała mnie jej magia, zachwyciłam się nią i koniecznie chciałam przeczytać następne jej przygody i razem z nią przeżywałam jej smutki i radości, wspólnie dokonywałam z nią wyborów...ah
Polecam ją każdemu, nawet dorosłej osobie
Książka uczy i świetnie kształtuje charakterek młdej panny lub nawet pana:)
Jeszcze raz polecam

Cóż można powiedzieć o książce, którą zna dosłownie każdy?
,,Ania z Zielonego Wzgórza" to powieść, która zapoczątkowała moją miłość do czytania, dlatego myślę, że ma dla mnie szczególną watrość. Jest to pierwsza ,,gruba" pozycja, którą przeczytałam ,,od deski do deski" mając zaledwie 8 lat. Po prostu fantastyczna! :)

Librarianka | 2010-07-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 1964 rok

Książka, do której wracałam wielokrotnie. Z radością sięgałam po pozostałe tomy cyklu o rudowłosej marzycielce. Znaleźć się "w otchłani rozpaczy", "pokrewna dusza" - te cytaty z "Ani" "żyły" w moim rodzinnym domu, a słowa "dziwny wyraz odmalował się na jej twarzy" / opis reakcji pastorowej po spróbowaniu ciasta z dodatkiem kropli walerianowych/ starczał za "recenzję" nieudanego kulinarnego wyczynu. Gorąco polecam wszystkim młodym ciałem i duszą!

boziaczek | 2012-06-18

Wspaniały powrót do czasów dzieciństwa:)

ChicaDeAyer | 2013-07-25
Przeczytana: 2006 rok

Tak prosta i jednocześnie urzekająca historia, ukazująca perypetie sympatycznego rudzielca, z którym identyfikowała się niejedna dziewczynka. Książka zawiera piękną lekcję szacunku do tego, co otrzymaliśmy w darze od losu, drogę ku akceptacji własnej osoby. Czytelnik uczestniczy w fascynujących poszukiwaniach własnej drogi życiowej oraz niełatwej ścieżce kształtowania charakteru. Jednocześnie dostaje ogromny zastrzyk optymizmu oraz gwarancję wzruszeń i chwil wesołości z książką w ręku.

Monia0420 | 2014-08-08

Książka nie tylko wzruszająca, ale także dość zabawna. Opisuje różne historie, które przydarzyły się Ani na Zielonym Wzgórzu. Gorąco polecam, jest warta przeczytania.

Ta powieść to absolutny klasyk. Książka ponadczasowa. Pierwsza część jest najlepsza i najbardziej utkwiła mi w pamięci. Dalsze części również są wspaniałe, mimo niektórych upadków. Serdecznie polecam tą powieść i pozostałe o Ani z Zielonego Wzgórza, warto poświęcić czas.

nadzieja1925 | 2013-12-13

Lektura z dzieciństwa! Zawsze pozostanie gdzieś tam w moim sercu! Przeczytałam wszystkie tomy Ani (w wieku może 10 lat)! Ta książka zapoczątkowałą to, że teraz czytam godzinami i ogólne zainteresowanie nimi!

książek: 1975

"Ania z Zielonego Wzgórza" to cudowna historia, która pokazuje, jak zdumiewające oraz nigdy nieprzewidywalne, ale i równie interesujące jest życie. Lubię książki które pobudzają różne emocje - radość, a wraz z nią śmianie się w głos i liczne uśmiechy, ale i smutek, przy którym nawet w najmniejszym stopniu nie mamy wpływu na spływające łzy. Lucy Maud Montgomery stworzyła powieść, którą można czytać nieograniczoną liczbę razy, a za każdym kolejnym sięgnięciem po nią, zachwyci nas równie mocno. Może ją czytać każdy. Czyta się ją szybko i lekko. Najmłodsi odkryją interesujący świat dziewczynki, a starsi powrócą pamięcią do swych lat młodości.
"Ania z Zielonego Wzgórza" to jedna z książek po które przez całe życie z chęcią będę sięgała.

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica