Porządek międzynarodowy u progu XXI wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
Michał

Porządek międzynarodowy u progu XXI wieku. Wizje - koncepcje - paradygmaty przygotował liczny, bo 29-osobowy zespół naukowców z całej Polski, w którym znalazły się zarówno uznane już autorytety z dziedziny stosunków międzynarodowych, jak i młodzi adepci tej dziedziny wiedzy. Redaktorem tomu jest Roman Kuźniar - dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, profesor Instytutu Stosunków...

Redaktorem tomu jest Roman Kuźniar - dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, profesor Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.
Artykuły zgrupowano w czterech częściach/tematach, dotyczących:
(1) wielkich teorii i podejść,
(2) mocarstwowych i regionalnych wizji porządku międzynarodowego,
(3) teoretycznych interpretacji integracji europejskiej jako systemu międzynarodowego oraz
(4) teorii sektorowych i cząstkowych.

źródło opisu: Roman Kuźniar

źródło okładki: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego