Hamish Macbeth i śmierć zrzędy

Tłumaczenie: Monika Skowron
Cykl: Hamish Macbeth (tom 11)
Wydawnictwo: Edipresse
Death of a Nag, A Hamish Macbeth Mystery
Agnieszka

Po miłosnym zawodzie i niezasłużonej degradacji w pracy Hamish Macbeth postanawia wyjechać na wakacje. Niestety, srodze się zawodzi. Jedzenie w pensjonacie jest okropne, a mężczyzna w pokoju obok strofuje swoją żonę tak głośno, że nie tylko Hamish życzy mu śmierci. Ale ze wszystkich pensjonariuszy tylko nasz policjant wyraża to tak głośno i dobitnie. Kiedy zwłoki krewkiego małżonka wypływają...

Kiedy zwłoki krewkiego małżonka wypływają na powierzchnię rzeki Skag, Hamish jest głównym podejrzanym.

8_oclock | 2014-06-25

Cykl o Hamishu Macbeth'ie, oryginalnym szkockim policjancie (którego główną wadą według niezamężnych młodych kobiet jest totalny brak ambicji), czytam nie tylko ze względu na wątek kryminalny. Z wielką przyjemnością odprężam się w szkockiej wiosce w górach, gdzie czas płynie inaczej (chociaż jak zauważyłam, odległość do miejskiej cywilizacji - o dziwo - dość łatwo pokonuje się samochodem i samolotem).

W tym tomiku odchodzi Towser, pies Hamisha.
Za pożegnanie, jakim uczcili Towsera (czy Hamisha) mieszkańcy jego wioski ("Ci Szkoci z gór są szaleni - skomentował Deacon - Nie przejmuj się tym") daję gwiazdkę więcej.

fulmir | 2014-01-26
Na półkach: Seria Hamish Macbeth
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Siadając do czytania kolejnego, 11 tomu przygód posterunkowego Hamisha Macbetha wiedziałem czego mniej więcej mogę się spodziewać. A jednak były niespodzianki. Po pierwsze akcja rozgrywa się nie w mieście rodzinnym Hamisha Lochdubh a w nadmorskim kurorcie Skag. Hamish po ostatnich wydarzeniach (patrz: poprzedni tom) czuje się trochę zmęczony i postanawia gdzieś wyjechać. Przypadkiem dowiaduje się o pensjonacie w Skag "Przyjazny dom" i rezerwuje w nim miejsce. Na miejscu okazuje się, że jedzenie jest straszne a jeden z gości pensjonatu szczególnie działa mu na nerwy. Tą osobą jest Bob Harris, tytułowy zrzęda. Kiedy ktoś go morduje, Hamish staje się głównym podejrzanym.
Kolejnym zaskoczeniem tym razem smutnym jest śmierć ulubionego psa Macbetha Towsera.
Mimo, że śledztwo trochę się dłuży a rozwiązanie zagadki nie jest wielkim zaskoczeniem to czytałem te 290 stron z przyjemnością. Bardzo rozbawił mnie pogrzeb Towsera, który odbył się z takimi samymi honorami jakby był to człowiek....

Monika | 2016-02-15
Przeczytana: 2015 rok

Lektura lekka i przyjemna. Miły relaks w zimowe wieczory.

Karolina | 2013-07-21
Na półkach: Wakacje 2013
Przeczytana: 21 lipca 2013

Szkoda tylko, że nie było zaskoczenia. Przynajmniej dla mnie.

flopcia | 2017-09-16
sniadanienaplutonie | 2017-05-06