Człowiek znikąd

Wydawnictwo: W.A.B.
7 (21 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Ag2S

Czerwiec roku 1156. Zaczyna się upalne lato. Po brutalnie stłumionym buncie baronów więźniowie zapełniają lochy, a na dworze w Palermo nie ustają intrygi. Pod nieobecność władcy w pałacu królewskim dochodzi do niewyjaśnionych morderstw i niezwykle zuchwałej kradzieży. Spokój raju na ziemi, pełnego fontann i marmurów, klejnotów i jedwabi, wśród których mieszkają hurysy i eunuchowie, zostaje bezpowrotnie zniszczony.

Na domiar złego drugi po królu człowiek na Sycylii, wszechwładny emir emirów, ma nowy kłopot - zza morza przybywa Hugo z Tarsu wraz z uczniem Tankredem z Anaor, który niedawno dowiedział się o swoim pochodzeniu. A może ono poważnie zaniepokoić wiele osób na dworze... Nieprzychylny przybyszom emir nie ma jednak wyjścia, ponieważ tylko Hugo może wyjaśnić sens tajemniczego pergaminu pozostawionego przez mordercę.

Czy władzę na Sycylii pragnie przejąć groźna sekta? Kim jest zbieg z królewskiego więzienia? Jakie sekrety skrywa Hugo z Tarsu? I wreszcie czemu tak nienawidzi go rycerz w czerni? Czwarta opowieść z cyklu Rycerze Sycylii przynosi nowe zagadki i jest jak partia szachów, w której stawka jest niewiarygodnie wysoka.

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1531&v=_

Asheila | 2015-06-04
Przeczytana: 29 maja 2015

Czwarta już część serii i bardzo dużo się dzieję. Tankred i Hugo przybywają do Palermo gdzie po odwiedzinach u przyjaciela Hugona zostają odprowadzeni do pałacu królewskiego...Tam dowiadują się o mordercy, który zostawia tajemnicze wiadomości... A na koniec poznajemy fascynujący wątek Judyty, kiedyś ukochanej Hugona, wszystko jak zawsze powoli splata się w jedną całość i wciąga, choć tym razem łatwiej się domyślić sprawcy. Czekam na część piątą :)

Anna | 2016-03-20

Czwarta część serii, która bardzo mi się spodobała dzięki średniowiecznemu klimatowi. Dużo się dzieje, mimo tego słabsza od wcześniejszych tomów.

dasza | 2014-11-19
Przeczytana: 17 listopada 2014

Przygody rycerzy na tle historii Europy. Trochę kryminały, romansu rycerskiego. Jak na kryminał dość średnie, jak na wątki historyczne, poznawcze autorka niby się stara (spory dodatek z przypisami), ale jakby umieścić to w pałacu Ludwika XVI nie robiłoby to różnicy, oczekiwań na miarę Krajewskiego z wnikaniem w epokę nie należny się spodziewać..
Czytanie do czwartego tomu też nie, bo autorka co chwila przypomina dawne losy.
Sama historia: morderstwa w pałacu, ucieczka z więzienia, dzieci z nieprawego łoża i tajemnicze haremu.

blumek111 | 2017-09-02
Asia | 2017-01-20