Człowiek znikąd

Wydawnictwo: W.A.B.
Ag2S

Czerwiec roku 1156. Zaczyna się upalne lato. Po brutalnie stłumionym buncie baronów więźniowie zapełniają lochy, a na dworze w Palermo nie ustają intrygi. Pod nieobecność władcy w pałacu królewskim dochodzi do niewyjaśnionych morderstw i niezwykle zuchwałej kradzieży. Spokój raju na ziemi, pełnego fontann i marmurów, klejnotów i jedwabi, wśród których mieszkają hurysy i eunuchowie, zostaje bezpowrotnie zniszczony.

Na domiar złego drugi po królu człowiek na Sycylii, wszechwładny emir emirów, ma nowy kłopot - zza morza przybywa Hugo z Tarsu wraz z uczniem Tankredem z Anaor, który niedawno dowiedział się o swoim pochodzeniu. A może ono poważnie zaniepokoić wiele osób na dworze... Nieprzychylny przybyszom emir nie ma jednak wyjścia, ponieważ tylko Hugo może wyjaśnić sens tajemniczego pergaminu pozostawionego przez mordercę.

Czy władzę na Sycylii pragnie przejąć groźna sekta? Kim jest zbieg z królewskiego więzienia? Jakie sekrety skrywa Hugo z Tarsu? I wreszcie czemu tak nienawidzi go rycerz w czerni? Czwarta opowieść z cyklu Rycerze Sycylii przynosi nowe zagadki i jest jak partia szachów, w której stawka jest niewiarygodnie wysoka.

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1531&v=_

Jamniczek90 | 2017-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2017

Ostatnia z części Sagi Rycerze Sycylii, niestety moim zdaniem najsłabsza. Tym razem przenosimy się na Sycylię, gdzie nasi bohaterowie będą musieli nie tylko rozszyfrować kto stoi za morderstwami w pałacu, ale także zmierzyć się z demonami przeszłości. Barwne opisy pozwalają na przeniesienie się do krainy pachnącej pomarańczami, gdzie przepych i piękno przeplatają się z biedą i okrucieństwem. Początkowo można się zgubić, przez pierwsze 40 stron nie pojawia się żaden ze znanych nam bohaterów i już myślałam, że się pomyliłam... Niestety intryga uknuta przez autorkę nie jest tak dobra jak w poprzednich książkach, gdzie człowiek czytał do nocy i był zaskoczony takim, a nie innym obrotem spraw. Z nowych postaci, żadna poza Chalilem nie wzbudza sympatii, wszędzie tylko wrogowie, intrygi, spiski i kłamstwa, a tu zabrakło chociażby kilku dobrych bohaterów, których można by było polubić, tak jak Bjorna, brata Dreu, Kowadełko czy Jarla. Za ciężki klimat, gdzieś zabrakło równowagi. To co mi...

Asheila | 2015-06-04
Przeczytana: 29 maja 2015

Czwarta już część serii i bardzo dużo się dzieję. Tankred i Hugo przybywają do Palermo gdzie po odwiedzinach u przyjaciela Hugona zostają odprowadzeni do pałacu królewskiego...Tam dowiadują się o mordercy, który zostawia tajemnicze wiadomości... A na koniec poznajemy fascynujący wątek Judyty, kiedyś ukochanej Hugona, wszystko jak zawsze powoli splata się w jedną całość i wciąga, choć tym razem łatwiej się domyślić sprawcy. Czekam na część piątą :)

Anna | 2016-03-20

Czwarta część serii, która bardzo mi się spodobała dzięki średniowiecznemu klimatowi. Dużo się dzieje, mimo tego słabsza od wcześniejszych tomów.

dasza | 2014-11-19
Przeczytana: 17 listopada 2014

Przygody rycerzy na tle historii Europy. Trochę kryminały, romansu rycerskiego. Jak na kryminał dość średnie, jak na wątki historyczne, poznawcze autorka niby się stara (spory dodatek z przypisami), ale jakby umieścić to w pałacu Ludwika XVI nie robiłoby to różnicy, oczekiwań na miarę Krajewskiego z wnikaniem w epokę nie należny się spodziewać..
Czytanie do czwartego tomu też nie, bo autorka co chwila przypomina dawne losy.
Sama historia: morderstwa w pałacu, ucieczka z więzienia, dzieci z nieprawego łoża i tajemnicze haremu.

| 2017-11-10
blumek111 | 2017-09-02