Przypadek Liliany H.

Tłumaczenie: Paweł Latko
Wydawnictwo: Edytor
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Das Schicksal der Lilian H.
loolkaful

Tytułowa Liliana Horn, tłumaczka i sekretarka, zostaje niespodziewanie oskarżona o zamordowanie żony swego szefa. Niefortunny splot okoliczności, poparty pochopną ekspertyzą kryminalną doktora Sturmas, powoduje, że Liliana zostaje skazana i uwięziona. Tymczasem autor ekspertyzy postanawia podzielić się dręczącymi go wątpliwościami ze swoim przełożonym, uznanym autorytetem, lecz ten nie pozwala na kontynuowanie badań.

źródło opisu: Edytor 1995

Dobry wątek kryminalny z romansem w tle, napisane prostym językiem. Za prostym.

wrzos118 | 2017-02-26
Raisslin | 2015-10-16