Motyl z perłą

Seria: Pamiętniki pisane szminką
Wydawnictwo: Edipresse
Agnieszka

Autorka ponad 30 powieści dla dorosłych i młodzieży. Studiowała medycynę, nauki prawno - administracyjne, plastykę, filologię polską, a więc spróbowała wszystkiego po trochu. Przez lata pracowała w „Za i Przeciw” i „Chłopskiej Drodze”. Zadebiutowała w 1945 r. na łamach „Wiadomości londyńskich” powieścią w odcinkach "Romans Z Busiem". Została ona wydana w Polsce dopiero w 1960 r. pt. "Małżeństwo niedoskonałe". W kolekcji prezentujemy całą twórczość pisarki."Kiedy już pokochasz choć jedną książkę Krystyny Nepomuckiej, sięgniesz po każdą następną, bo już masz pewność, że po prostu się je czyta. Zatem miłej lektury!"Maria Ulatowska, autorka "Kamienicy przy Kruczej" i "Sosnowskiego Dziedzictwa" oraz wierna czytelniczka Krystyny Nepomuckiej.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Agnieszka | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Kto by pomyślał, że ja - największa przeciwniczka ckliwych romansów na świecie - tak bardzo rozkleję się przy serii sprzed kilkunastu lat. "Ukłon w stronę cienia" jest tak wzruszający, że nawet mnie spłynął musiało kilak łez. Świadomość utraconej na stale miłości, w którą niezachwianie wierzyło się całe życie jest - wybaczcie mi tę kiepską metaforę - niczym sztylet wbijający się boleśnie w serce. Ostatnia część - "Motyl z perłą" - wyciska łzy z nawet najbardziej twardych i oziębłych oczu.

xschills | 2015-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Tę książkę kupiłam w ciemno. Z początku bardzo mi się spodobała, jednak z czasem zaczęła nużyć. Po przeczytaniu stwierdzam, iż jest to książka bardzo melancholijna, o życiu zwykłej kobiety. Nie sięgaj po nią jeśli lubisz sensacje, zachęcam Cię do tego, jeśli chcesz się zrelaksować po ciężkim dniu.

justysiak | 2013-07-17
Przeczytana: 12 lipca 2013

Najfajniejsza z całej serii o Annie Marii. Polecam!

Glizda Oświęcim | 2017-07-07
Przeczytana: 14 lipca 2017