Kawa dla kota

Cykl: Nela Solińska (tom 2) | Seria: Seria w kratkę
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
joly_fh

Nowa rola starszej siostry i opiekunki do dzieci, samodzielny pobyt nad morzem, podczas którego Nela poznaje szalenie miłego Kota pijącego kawę, a także trudne spotkania z tatą to nowe wyzwania, z którymi dziewczyna będzie musiała się zmierzyć. Czy poradzi sobie ze stanem zakochania i będzie odpowiedzialną opiekunką? Jak poukłada sobie skomplikowane relacje z tatą? Na szczęście z pomocą...

Na szczęście z pomocą przychodzi pani Lila i jej nieoceniona "Księga kwiatów", a także Artysta - ojczym dziewczynki. To dzięki nim wszystko stanie się o wiele łatwiejsze...

"Kawa dla kota" to kontynuacja książki "M jak dżeM".

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: www.nk.com.pl

Pati | 2013-10-23
Przeczytana: 04 października 2011

Bardzo podobała mi się ta książka, jak i inne tej autorki. Polecam.

FairytaleePrincess | 2012-11-15

Lekka, przyjemna i typowo młodzieżowa książka. Bardzo mi się podobała. Doskonała na popołudnie z lżejszą lekturą w przerwie między grubymi tomiskami. Bardzo ważne jest to, że nie jest to żadne Amerykańskie dzieło, tylko nasze, Polskie. Książka super - polecam! ;-)

Czytelnick | 2013-01-20

"Kawa dla kota" Agnieszki Tyszki to lekka powieść obyczajowa. Nie specjalnie ambitna. Ale wręcz doskonała na długie, melancholijne wieczory. Nie po to, by zabić czas( oczywiście ), ale by co jakiś czas się uśmiechnąć lub nad czymś zastanowić.
Główną bohaterką jest( nareszcie!!! ) mądra, inteligentna dziewczyna, która codziennie zmaga się z przeciwnościami losu.

Rose | 2011-05-21
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 21 lipca 2011

Bardzo sympatyczna. Kot, Nelia i cała reszta bohaterów nadaje tej książce świetny klimat.

Ervisha | 2010-12-31
Przeczytana: 2007 rok

Powieść napisana z humorem i pomysłem, dla nastolatek, które nie przepadają za przesłodzonymi historyjkami z oczywistym happy endem, lecz skłaniają się ku umiarkowanemu optymizmowi.

książek: 1922
Kyou | 2013-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

Zdecydowanie mi się podobała. Bo KOTY. Koty wszędzie.

Książkoholiczka | 2012-03-18

Ciekawa, warta poświęcenia czasu :D

Mayvram | 2013-01-01
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Pierwszy raz sięgnęłam po książkę Agnieszki Tyszki. Zdecydowanie mogę stwierdzić, że miło się ją czytało.

Nela - główna bohaterka ma 14 lat. Mieszka z kilkumiesięczna przyrodnią siostrą Pysią oraz ojczymem Marcinem zwanym Artystą.

Książka zawiera dwa główne wątki. Pierwszy z nich mówi o trudnych stosunkach z ojcem, którego nawet dobrze nie zna. Nie widziała go od kilku lat, i nadal nie może mu wybaczyć obojętności wobec córki. Dopiero na ślubie kuzynki Nela zdobywa się na rozmowę, której pragnęła tego dnia uniknąć.
Drugi z wątków porusza temat pierwszej miłości, buntu oraz braku zrozumienia ze strony rodziców. Dużą rolę odegra tu tytułowy bohater - Kot. Jaki się okaże dowiecie się już podczas czytania.W treść książki wplecione są również "przerywniki" między rozdziałami - kwiatowe sms-y Neli do różnych osób tworzone na podstawie mowy kwiatów, którą bohaterka poznaje dzięki książce otrzymanej od znajomej.

Może fabuła nie jest zbyt rozbudowana, czy wymyślna, ale książkę czyta się...

kukartka | 2014-08-16

Bardzo udana kontynuacja "M jak Dżem" doskonale widać jak bohaterka się zmieniła, książka przybrała dojrzalszy charakter, lecz nadal bardzo luźny i swobodny. Jest to super lektura dla tych, którzy szukają krótkiej i przyjemnej lektury na wakacje :)

Agnieszka | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

"Pozwól pokolorować swoje myśli"

Druga część przygód Neli nadal jest pełna zabawnych sytuacji, ciekawych postaci. Czyta się ją jednym tchem. Lekka, przyjemna, w sam raz na lato.