Księga 1001 nocy. Opowieść o Sindbadzie Żeglarzu

Seria: Koliber
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Shizuma

Opowiadanie Sindbada Żeglarza o jego siedmiu morskich przygodach jest jedną z opowieści Księgi 1001 nocy, a ukazuje ono niezwykły, zadziwiający świat wysp Oceanu Indyjskiego.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Meekhanka | 2019-09-02
Przeczytana: 05 sierpnia 2019

Wyzwanie sierpniowe - góra czy morze. I gdzie tu dopasować Sindbada Żeglarza, który może i faktycznie bardziej pasuje do morza, ale jakoś część jego przygód odbywała się w górach (no dobra, na wyspach, to też morze).
"Wieść niesie, o królu szczęśliwy,(...)", że Sindbad Żeglarz ciekawe miał przygody, o których to znajomym piękne historie opowiadał. Nie będę wam odbierać satysfakcji zapoznania się z kilkoma nocnymi historiami Szeherezady. Czytałam dość stare wydawnictwo z dość momentami trudnym językiem, ale może dzięki temu bardziej się wczułam w bajkowość opowieści. Musze przyznać, ze nabrałam chęci na pozostałe historie a może lepiej, na całość historii.

Beata | 2018-07-24

t 6 17,09,00
t VII 1,02,2002
t 9 23,11,2003

ROB | 2017-01-29

bardzo udana wersja przygód sindbada :)