Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Nowa powieść bestsellerowej autorki. „Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną” to - jak każda książka Tanyi Valko - powieść osnuta na prawdziwych wydarzeniach, oparta na osobistym doświadczeniu autorki i perypetiach jej znajomych. Jej fabuła odkrywa blaski i cienie operacji plastycznych i zabiegów medycyny estetycznej. Książka opowiada o grupie przyjaciół w średnim wieku, borykających się z...

Nowa powieść bestsellerowej autorki.

Książka opowiada o grupie przyjaciół w średnim wieku, borykających się z codziennymi problemami. To ludzie wykształceni, którzy stanęli na rozdrożu i chcą odmienić swoje życie, tak aby za wszelką cenę zatrzymać młodość i poprawić swój wygląd. Nie zgadzają się na nadchodzącą starość i postanawiają się jej nie poddać. Dzięki zabiegom podejmują rozmaite życiowe wyzwania, a nowy wygląd ma im dać szansę na odzyskanie witalności i wiary w siebie.

Tanya Valko, która jest w wieku swoich bohaterów, zderzając się na co dzień z podobnymi problemami, doskonale oddaje nadzieje, obawy i wahania związane z podjęciem decyzji o ingerencji we własne ciało. Osobiście uważa, że jeśli zmiana wyglądu jest czyimś marzeniem, należy je zrealizować, bo życie jest zbyt krótkie, aby cofać się przed podejmowaniem kontrowersyjnych decyzji - należy pełnymi garściami czerpać z jego uroków i możliwości.

Bogatym uzupełnieniem treści książki jest słowniczek terminów medycznych i kosmetycznych przybliżający szczegóły zabiegów.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Zrob_mnie_mlodsza__zrob_m...»

zielonykot | 2019-08-31

Nie przeczytałam bo...wystarczyło mi 4% aby stwierdzić, że to gniot. Język i poruszone problemy do tegoż momentu spowodowało, że zakończyłam przygodę z tą lekturą. Nie polecam.

Lost_in_hours | 2017-05-26
Przeczytana: 06 maja 2017

Po książkę „Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną” sięgnęłam głównie ze względu na autorkę. Bardzo spodobały mi się jej poprzednie książki, a gdy przeczytałam opis na okładce wyżej wymienionej, tym bardziej postanowiłam po nią sięgnąć. Za możliwość przeczytania powieści jestem wdzięczna bibliotece :)

Bohaterkami książki jest pięć kobiet: mieszkająca za granicą i nie lubiąca stagnacji Ania, opanowana i ciągle pracująca Dorota, pewna siebie i wiodąca prym w grupie Jarka, ciągle zamyślona i doprowadzana do szału przez męża Ela oraz karierowiczka i perfekcjonistka Iwona. Wniosek nasuwa się jeden – każda z nich jest zupełnie inna od pozostałych. Łączy je jedno – dążenie do celu. O ile w sferze zawodowej udaje im się to znakomicie, o tyle do swojego wyglądu mają pewne zarzuty. Gdy jedna z nich wpada w wir operacji plastycznych automatycznie pociąga za sobą pozostałe. Niestety nie zawsze odbywa się to z takim samym rezultatem..

Tanya Valko w sposób dokładny i rzeczowy zapoznała...

juwel4 | 2017-01-02
Przeczytana: 24 maja 2016

Czyta się fantastycznie, samo życie, nasze czasy. Rewelacja!

AniaDK1979 | 2016-10-10

Przyjemna

Kasia b | 2016-09-25

Historia sama w sobie ciekawa, a poruszany temat ważny i aktualny. We współczesnym świecie trudno pogodzić się ze starością i mankamentami urody. Czy rozwiązaniem jest operacja plastyczna? Wbrew pozorom, czasem marzą o niej również młode dziewczyny i panowie.
Bohaterki: motyw sprawdzony, uniwersalny (oklepany, ale trudno się dziwić): cztery kobiety "koło czterdziestki", zupełnie różne pod względem charakteru, poglądów, sytuacji życiowej i materialnej.
Jednak język powieści jest rodem z książek da grzecznych gimnazjalistek, a mądrości życiowe ładowane łopatą do głowy. Na wypadek, gdyby czytelnik miał jakiekolwiek wątpliwości, książkę podsumowuje przemowa poszkodowanego przez życie wzoru cnót wszelakich, recepta na szczęście, moralność, i co tam tylko dało się upakować. W akcję na siłę wciśnięto też wszystkie możliwe "Istotne Społecznie Problemy", od pełen zakres nałogów, wszelkie dyskryminacje, stereotypy, homofobię, choroby, (nie)moralność... I każdy równie łopatologicznie...

Najgel | 2015-11-30
Przeczytana: 26 listopada 2015

W książce przeplatają się różne historie, kobiet-przyjaciółek. Książka głównie o problemach z wyglądem zewnętrznym ukazująca, to że każda z kobiet o ile tylko ma pieniądze znajdzie w sobie coś do poprawki. W poszczególnych rozdziałach dosyć szybko rozwija się akcja dotycząca operacji plastycznych, co ciekawe tylko jedna z nich nie przebiega tak jak powinna. Szybko się czytało, choć ksiązka nie miała jakiś niesamowitych zwrotów akcji. Nawet w jednym z rozdziałów pojawiła się na chwilkę bohaterka poprzednich książek.

książek: 1906
Iwona | 2015-07-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 03 lipca 2015

Każda z nas chce być piękna, jednak większość kobiet ma pewne kompleksy. Bo nos za długi, bo nogi są krzywe, bo tu i ówdzie pojawiła się zmarszczka… Z podobnymi problemami zmagały się bohaterki powieści Tanyi Valko „Zrób mnie młodszą zrób mnie piękną”. Każda z nich chciałaby poprawić defekty w swojej urodzie. Większość z nich podejmuje trudną decyzję – zamierza poddać się operacji plastycznej, dzięki której pozbywają się zbędnych kilogramów, cellulitu, zmarszczek itp. Niekiedy jednak pojawiają się pewne komplikacje, które powodują nieodwracalne szkody…

Tanya Valko to polska autorka, która pisząc pod pseudonimem przedstawia nam życie w krajach arabskich. W przeszłości pracowała jako nauczycielka w Szkole Polskiej w Trypolisie w Libii, a następnie jako asystentka Ambasadora RP. Teraz mieszka w Arabii Saudyjskiej i jest autorką kilkunastu książek, z czego chyba najsłynniejsza jest Saga Arabska.

Swoją przygodę twórczością tej autorki postanowiłam rozpocząć od „Zrób mnie młodszą,...

Ilość stron: 398
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Na początku nudna, a potem coraz bardziej nie ciekawa. Najlepszy jest rozdział o botoksie i laserze, a także końcowy słownik. Zakończenie zaskakujące.
Jeśli ktoś myśli, że to o medycynie estetycznej i operacjach plastycznych to nie polecam. Jest tu na te tematy, ale niewiele.

Podobna lepsza według mnie książka to „Do piekła na wysokich obcasach” Helena Frith Powell
Natomiast o książkach z wątkiem kosmetycznym i nie tylko pisałam na blogu.

paprotkowa | 2015-03-29
Przeczytana: 28 marca 2015

Na arabskiej sadze tej autorki się zawiodłam i książka "Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną" potwierdziła moje wcześniejsze odczucia. Valko pisze prosto i trywialnie, a fabuły jej książek są schematyczne i przewidywalne. Można poczytać, ale mając na podorędziu kilka innych i ciekawszych książek - trochę jednak szkoda czasu.

Fragile | 2014-10-29
Przeczytana: 29 października 2014

wypociny o kobietach po 40-tce, którym nadmiar kasy zeżarł mózg - pretensjonalne grafomaństwo