Zgłosuj na książki roku 2017

Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Literatura polska
Ag2S

Nowa powieść bestsellerowej autorki. „Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną” to - jak każda książka Tanyi Valko - powieść osnuta na prawdziwych wydarzeniach, oparta na osobistym doświadczeniu autorki i perypetiach jej znajomych. Jej fabuła odkrywa blaski i cienie operacji plastycznych i zabiegów medycyny estetycznej. Książka opowiada o grupie przyjaciół w średnim wieku, borykających się z...

Nowa powieść bestsellerowej autorki.

Książka opowiada o grupie przyjaciół w średnim wieku, borykających się z codziennymi problemami. To ludzie wykształceni, którzy stanęli na rozdrożu i chcą odmienić swoje życie, tak aby za wszelką cenę zatrzymać młodość i poprawić swój wygląd. Nie zgadzają się na nadchodzącą starość i postanawiają się jej nie poddać. Dzięki zabiegom podejmują rozmaite życiowe wyzwania, a nowy wygląd ma im dać szansę na odzyskanie witalności i wiary w siebie.

Tanya Valko, która jest w wieku swoich bohaterów, zderzając się na co dzień z podobnymi problemami, doskonale oddaje nadzieje, obawy i wahania związane z podjęciem decyzji o ingerencji we własne ciało. Osobiście uważa, że jeśli zmiana wyglądu jest czyimś marzeniem, należy je zrealizować, bo życie jest zbyt krótkie, aby cofać się przed podejmowaniem kontrowersyjnych decyzji - należy pełnymi garściami czerpać z jego uroków i możliwości.

Bogatym uzupełnieniem treści książki jest słowniczek terminów medycznych i kosmetycznych przybliżający szczegóły zabiegów.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Zrob_mnie_mlodsza__zrob_m...»

Prawdziwa opowieść o operacjach plastycznych.

"Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną" to- jak każda książka Tanyi Valko- powieść osnuta na prawdziwych wydarzeniach, oparta na osobistym doświadczeniu autorki i perypetiach jej znajomych.
Książka opowiada o grupie przyjaciół w średnim wieku, borykających się z codziennymi problemami. To ludzie wykształceni, którzy stanęli na rozdrożu i chcą odmienić swoje życie, tak aby za wszelką ceną zatrzymać młodość i poprawić swój wygląd. Nie zgadzają się na nadchodzącą starość i postanawiają się jej nie poddać. Nowy wygląd ma im dać szansę na odzyskanie witalności i wiary w siebie.
Tanya Valko doskonale oddaje nadzieje, obawy i wahania związane z podjęciem decyzji o ingerencji we własne ciało. Uważa, że jeśli zmiana wyglądu jest czyimś marzeniem, należy je zrealizować, bo życie jest zbyt krótkie, aby cofać się przed podejmowaniem kontrowersyjnych decyzji- należy pełnymi garściami czerpać z jego uroków i możliwości.
Ciekawym uzupełnieniem treści...

Monika | 2018-01-03
Przeczytana: 2017 rok

GNIOT jakich wiele na rynku wydawniczym - niestety - przykre, że takie grafomańskie twory są wydawane.

miki24gr | 2014-01-14
Na półkach: Eboomoje:), Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na końcu książki jest kilkudziesięciostronicowy opis zabiegów, którym poddały się bohaterki powieści. Na początku książki przedstawione są sylwetki kilkunastu bohaterek i bohaterów. Pomiędzy- opis ich bólów i cierpień, przyczyny, dla których decydowały się na zabiegi upiększające oraz efekty końcowe w postaci zmian, jakie zaszły w ich życiu. Wszystko razem jest jakieś takie płytkie, nieciekawe i męczące...

molik | 2014-08-15
Przeczytana: 07 lipca 2014

Przysięgam, że jest to ostatnie spotkanie z Valko. Ta książka to jeszcze większy literacki koszmar od tzw. sagi arabskiej. Autorka wyraźnie lubuje się w wulgarnym języku, co jest rażące, do tego idiotyczne dialogi, prymitywnie skonstruowana fabuła. Bohaterki to jakieś kompletne idiotki, które nie potrafią racjonalnie myśleć.
To również bardzo razi. Autorka mieszka bardzo długo w krajach arabskich i być może dlatego przedstawia kobiety w niekorzystnym świetle.Nie dałam rady przeczytać tej mega szmiry do końca, odrzuciło mnie po 150 stronach.

Kocia_matka | 2017-05-26
Przeczytana: 06 maja 2017

Po książkę „Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną” sięgnęłam głównie ze względu na autorkę. Bardzo spodobały mi się jej poprzednie książki, a gdy przeczytałam opis na okładce wyżej wymienionej, tym bardziej postanowiłam po nią sięgnąć. Za możliwość przeczytania powieści jestem wdzięczna bibliotece :)

Bohaterkami książki jest pięć kobiet: mieszkająca za granicą i nie lubiąca stagnacji Ania, opanowana i ciągle pracująca Dorota, pewna siebie i wiodąca prym w grupie Jarka, ciągle zamyślona i doprowadzana do szału przez męża Ela oraz karierowiczka i perfekcjonistka Iwona. Wniosek nasuwa się jeden – każda z nich jest zupełnie inna od pozostałych. Łączy je jedno – dążenie do celu. O ile w sferze zawodowej udaje im się to znakomicie, o tyle do swojego wyglądu mają pewne zarzuty. Gdy jedna z nich wpada w wir operacji plastycznych automatycznie pociąga za sobą pozostałe. Niestety nie zawsze odbywa się to z takim samym rezultatem..

Tanya Valko w sposób dokładny i rzeczowy zapoznała...

Muminka | 2014-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 października 2014

Choć inni czytelnicy atakują płytkość fabuły, wolne tempo narracji, ja doszukuję się tutaj innych treści. Jest to książka podporządkowana pewnej tezie, pewnej myśli przewodniej i dlatego też te dydaktyczne treści wysuwają się na pierwszy plan. Co prawda mamy cztery kobiety w wieku postbalzakowskim, które podejmują walkę z czasem i biologią i decydują się na liczne odmiany operacji plastycznych. Jednak nie chodzi tu o wątki obyczajowe, tylko o ludzką próżność i przemilczane fakty związane z tą gałęzią medycyny, medycyną estetyczną. Anna chciała poprawić wygląd brzucha, a w efekcie włożono jej brzuch w gips, ale nie wiadomo, czy mięśnie wrócą do pełnej sprawności. inne historie dotyczą laserowej korekcji wzroku, botoksu i kuracji kwasami hialuronowymi czy kolagenem. Jeden wątek kończy się przecież śmiercią pacjentki i jest to spory wstrząs, że taką tematykę podjęła polska autorka. Ogólnie to powiastki dydaktyczne uświadamiające ciemne strony tego przemysłu i opłakane skutki...

Magdalena | 2014-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Książka opowiada o kilku kobietach, przyjaciółkach, które sa ze sobą związane prowadzą w miarę ustabilizowany tryb życia. Każda ma swoje problemy i radości dnia codziennego. Łączy je zachwyt nad operacjami plastycznymi, który wg mnie staje się ich życiowym celem. Sukcesem dla nich jest poddanie się kolejnej operacji i poprawienie swojego wyglądu. Poważny zabieg dla niektórych z nich to jak wyjście do sklepu po bułki. Książka w żadnym stopniu nie obrazuje operacji jako poważnego zabiegu oraz pokazuje go jako błahostkę, która każdy może sobie zafundować. Książka słaba pod względem treści jak i akcji.

paprotkowa | 2015-03-29
Przeczytana: 28 marca 2015

Na arabskiej sadze tej autorki się zawiodłam i książka "Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną" potwierdziła moje wcześniejsze odczucia. Valko pisze prosto i trywialnie, a fabuły jej książek są schematyczne i przewidywalne. Można poczytać, ale mając na podorędziu kilka innych i ciekawszych książek - trochę jednak szkoda czasu.

Marta | 2013-10-09
Przeczytana: 08 października 2013

Tanya Valko to absolwentka UJ i była nauczycielka w Libii, piszącą pod pseudonimem. Nie spotkałam się wcześniej z literaturą tej autorki i mam zamiar nadrobić zaległości w najbliższym czasie, bo, kurcze, podobało mi się. Książka opowiada historię pięciu przyjaciółek: Ani, Doroty, Jarki, Elżuni i Iwony. Każda z nich jest inna, a łączy je jedynie podobny wiek – kobiety są po, lub przed czterdziestką, oraz to, że każda chce coś poprawić w swoim wyglądzie. Ale która z nas by nie chciała? Zawsze tu czegoś mamy za dużo, tam za mało… Jednakże kobiety wybierają się na babską wycieczkę do… Tunezji. Można by rzec: marzenie. Ale czy ich marzenia się spełnią? Myślę, że tak.

„Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną” to wbrew pozorom zabawna powieść. Czyta się ją dobrze i myślę, że zainteresuje każdą kobietę. Jest to opowieść o kobiecej zmianie siebie na piękniejszą, szczuplejszą; oględnie mówiąc, o operacjach plastycznych.

Na pierwszy rzut idzie Anka. Kobieta zapragnęła ująć sobie ciut tkanki...

czekina | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

To jakiś koszmar, w dodatku opisany bardzo mało wyszukanym językiem. Książka porzucona bez cienia żalu po przekartkowaniu.