Państwo Głuptakowie

źródło okładki: scan

książek: 1900
Agnieszek | 2013-03-30
Przeczytana: 29 marca 2013

Dahl kpiarski, Dahl wymierzający sprawiedliwość parze wstrętnych, okrutnych flejtuchów. Nie da się ukryć - zakończenie przyjęłam z satysfakcją.

Czytałam wersję oryginalną, nie będąc biegła w angielskim,więc mogę stwierdzić, że język Dahla jest nad wyraz komunikatywny, prosty i nadzwyczajnie plastyczny.

Słowem: warto się dowiedzieć,dlaczego mówiąc: "A fuj!", można to czynić z uśmiechem.

Gosia | 2015-05-21
Na półkach: Przeczytane, Po angielsku, 2015
Przeczytana: 21 maja 2015

Przepełniona specyficznym humorem Dahl'a!
Wzbogacona prześmiesznymi rysunkami Blake'a!
Może "The twits" nie jest arcydziełem, jednak warto zapoznać się z tym tytułem oraz twórczością autora "Charlie i fabryka czekolady" :D.

Pierwszy raz po historię pana Flei i Pani Fleja sięgnęłam mając jakieś 7 lat. Kilka razy czytałam ją młodszym kuzynkom, gdy już byłam nastolatką. Będąc już niemal dorosłą obywatelką skusiłam się, żeby ją ponownie przeczytać. Nie żałowałam. Kolejny już raz nieźle się uśmiałam, na nowo przypominając sobie przezabawne potyczki jakże niecodziennego małżeństwa. Stanowczo polecam wszystkim, w każdym wieku. Książka nie jest długa, a warto przeczytać :)

Dunya | 2013-06-19
Przeczytana: 10 listopada 2008

Książki pana Dahl zawsze mnie urzekały. Ta nie była wyjątkiem:)

marysia7789 | 2011-03-15

Brak słów...Super książka, dla ludzi w każdym wieku. Szklane oko, "kurczyca", dżdżownice w makaronie..a to tylko niektóre z dowcipów:) Polecam! krótka książka:(

mgdkn | 2018-03-03
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 lutego 2018

Dzieciom na pewno się spodoba. Zabawna, napisana przystępnym językiem, dostarczyła mnóstwo radości.

Rose | 2011-05-13

Uuuu.Obrzydliwe.