Bóg daje charyzmaty. Rekolekcje o wspólnocie i posługiwaniu

Wydawnictwo: eSPe
religia
Ursa

Bóg, jeśli rzeczywiście otwieramy się na działanie Ducha Świętego, obdarza nas obficie charyzmatami. Nie po to jednak, abyśmy nimi szafowali, egoistycznie wbijając się w dumę, że niby jesteśmy wielkimi cudotwórcami. Daje nam je przede wszystkim w tym celu, aby były darem dla wspólnoty Kościoła. Ks. Michał Olszewski pokazuje, jak powinna wyglądać wspólnota chrześcijańska i w jaki sposób posługiwać w niej charyzmatami, aby przynosiły one naprawdę obfite owoce. Sięga często po przykłady zaczerpnięte ze swojej posługi jako egzorcysty, ale nie stroni też od humoru. Porusza m.in. takie tematy jak wierność Kościołowi, bojaźń Boża, wrażliwość na znaki, słuchanie Słowa Bożego, walka duchowa, rozeznawanie, modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie. Jego przepowiadanie jest pełne mocy i wiary w Boga żywego, który kocha swój Kościół i stale ofiaruje mu dary i znaki.

źródło opisu: Wydawnictwo eSPe, 2013

źródło okładki: Wydawnictwo eSPe, 2013

Piotr W | 2017-09-14
Przeczytana: 14 września 2017

Bardzo dobra publikacja w szczególności dla osób chcących dojrzewać w Duchu Świętym, bardzo mądre i dojrzałe spojrzenie na zagadnienia związane z charyzmatami i wiarą chrześcijańską.

Brodzia | 2016-07-04

Książka pożyczona przez siostrę, bo się tym pasjonuje. Na mnie nie zrobiła wielkiego wrażania, ale warto było ją przeczytać. Potem, po opisach egzorcyzmów jednak trochę trudno spokojnie zasnąć.

Vemida | 2015-08-05

„Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach. Bojaźń ogarniała każdego, gdyż Apostołowie czynili wiele znaków i cudów. Ci wszyscy, którzy uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne. Sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby. Codziennie trwali jednomyślnie w świątyni, a łamiąc chleb po domach, spożywali posiłek w radości i prostocie serca. Wielbili Boga, a cały lud odnosił się do nich życzliwie. Pan zaś przymnażał im codziennie tych, którzy dostępowali zbawienia”
Dz 2, 42-47

Książka „Bóg daje charyzmaty” podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich poświęcona jest wspólnocie chrześcijańskiej. Ksiądz Michał Olszewski ukazuje w niej jak powinna wyglądać taka wspólnota – Kościół, poszczególne kościoły, wspólnoty przykościelne – na przykładzie pierwszej wspólnoty chrześcijan. Mówi o wierności nauczaniu Kościoła i posłuszeństwie; o tym jakie miejsce w życiu człowieka i wspólnoty powinna zająć Eucharystia i...