Przełomy. Opowiadania zebrane 1959-1998

Tłumaczenie: Baczyński, Broniatowska, Butkiewicz, Czech, Dąbrowski, Karaczewska, Lewandowska, Rojewska-Olejarczuk, Waczków, Wołodźko, Woroszylski
Wydawnictwo: Czytelnik
Na izlomah
klasyka
bazylia

(...)Tom Przełomy prezentuje całość dorobku nowelistycznego Sołżenicyna, począwszy od debiutanckiego Jednego dnia Iwana Denisowicza, na ostatnich opowiadaniach z oku 1998 kończąc. Opublikowane tu teksty stanowią ich ostateczną wersję. (...)

źródło opisu: Czytelinik, 2001

źródło okładki: własne

bazylia | 2013-07-06
Przeczytana: 2006 rok

Jedna z tych książek, obok których nie umiem przejść obojętnie. Tych opowiadań nie czyta się dla rozrywki, nie podczas jazdy środkami komunikacji miejskiej. Autor znany jest chyba każdemu, kto nie ukończył edukacji na szkole podstawowej/ gimnazjum.