Muzea Krakowa

Nanatei

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

rokita49 Boruta | 2014-10-04
Przeczytana: 04 października 2014

Piękny album,jeden z najcenniejszych w mojej bibliotece.Wydany w 1981 roku przez "Arkady" i drukowany w Jugosławii w "Mladinskaja Knjiga Lublana".Gwarantowało to wysoką jakość merytoryczną i wydawniczą.Ale najważniejsze,że był to prezent od mamy,która cieszyła się bardzo,że mogła mi taką piękną książkę ofiarować.Mama nie żyje już od wielu lat,nie ma już dawno Jugosławii,od tamtego czasu moja biblioteka wzbogaciła się o wiele pięknych książek,ale z mało którą mam taki kontakt emocjonalny.

skun | 2014-09-17
Na półkach: |0| Posiadam
Przeczytana: 16 września 2014

Album prezentuje najcenniejsze i najbardziej znane zbiory znajdujące się w posiadaniu krakowskich muzeów. Są to głównie obrazy, ale znajdziemy też rzeźby, arrasy czy szopki. Każdy posiada ogólny opis z ew. historią powstania oraz krótką notą o twórcy. Ponadto tytułem wstępu i zakończenia poznamy historię muzealnictwa krakowskiego wraz z opisem poszczególnych istniejących (na dzień wydania albumu).

Marago | 2015-09-30
Marysieńka | 2015-08-25