Atlas ptaków. 250 polskich gatunków

Książka jest przypisana do serii/cyklu "WADEMEKUM". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: SBM
ptaki
flora i fauna
odAdoZ

Ptaki to fascynujące i piękne zwierzęta, a obserwowanie ich może dostarczyć wiele przyjemności. Wielkość i różnorodność ptasiej rodziny nikomu nie pozwoli się nudzić, a ptasie trele umilą czas spędzony na ich podglądaniu. Atlas ptaków przedstawia ponad 250 gatunków ptaków regularnie występujących w Polsce. Podpowiada, jak rozpoznać dany gatunek, jakie są jego cechy i co go wyróżnia. Na końcu książki załączono tabelę wszystkich gatunków ptaków stwierdzonych w Polsce i zaakceptowanych przez Komisję Faunistyczną Polskiego Towarzystwa Zoologicznego.

źródło opisu: SBM, 2013

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Czyżyk | 2018-05-03
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: maj 2018

Przepięknie wydany album, barwne zdjęcia i przydatne informacje 250 gatunków polskich ptaków. Przyjemnie się czyta i ogląda.

tsantsara | 2018-03-16
Przeczytana: 16 marca 2018

Nie jest to przewodnik do oznaczania, choć sądząc po wstępie, tak właśnie można by interpretować zamiary autora i wydawcy. Brakuje do tego rysunków sylwetek, możliwości odróżnienia samiczek czy młodych. To atlas dla obserwatorów-amatorów, którzy mają możliwość podglądania przez lornetkę lub teleobiektyw. Mimo to dla poczatkujących przydatny.
Ptaki są przedstawiane rodzinami, poczynając od łabędzi, przez bocianowate, gęsi, kaczki aż po siewkowate. Krótki opis poszczególnych gatunków dzieli się na:
1. opis charakterystycznych elementów upierzenia i sylwetki,
2. środowisko w jakim żyją, ich sposób odżywiania oraz
3. zasięg występowania (czy w Polsce są tylko podczas przelotów,
czy też gniazdują i gdzie).

Buka | 2017-06-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Szkoda, że tak mało zdjęć ;). Ale na pewno jest to dobra podstawa dla każdego, kto dopiero zaczyna się interesować ptakami.

Magda | 2016-08-22
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2016

Piękne ilustracje, rzeczowe opisy. Moja córeczka uwielbia tę książkę i dzięki niej nauczyła się rozpoznawać wiele gatunków ptaków.