Policjant 2

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
7 (13 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
policja, policjant, Polska
literatura faktu

"Wszystkich mundurowych drążyły te same pytania: – Kurwa! Co się znowu osrało!? – Czyżbym jednak za mocno przyjebał temu chujowi na wczorajszej interwencji? – Znowu ktoś podpierdolił, ale kto i kogo? – Wzięli Darka pod ścianę, ja pierdolę, przecież jeździłem z nim na załodze przez tydzień! Czyżby…? – Dwa dni temu wyjebałem mandat teściowej miejscowego prokuratora za jazdę bez zapiętych pasów!...

"Wszystkich mundurowych drążyły te same pytania:
– Kurwa! Co się znowu osrało!?
– Czyżbym jednak za mocno przyjebał temu chujowi na wczorajszej interwencji?
– Znowu ktoś podpierdolił, ale kto i kogo?
Czyżby…?
– Dwa dni temu wyjebałem mandat teściowej miejscowego prokuratora za jazdę bez zapiętych pasów! Po chuj mi to było? Trzeba było ją puścić w pizdu!
– Ciekawe ilu jutro wróci do roboty?
– O kurwa… wychodzą. Nareszcie, mało się nie posrałem ze strachu. Pierdolę, więcej nie okradam leżaków (spitych do nieprzytomności pijaków) z wartościowych przedmiotów, czy Barbie (wymagająca narzeczona) to zrozumie (nagły spadek poziomu życia)?"

źródło opisu: Warszawska Firma Wydawnicza 2013

źródło okładki: wfw.com.pl

Drugi tom "Policjanta" to ciąg dalszy opisywania patologii w polskiej Policji. Autor tym razem znaczącą część swego dzieła poświęcił na ukazanie układzików w "pizdowieckiej" komendzie oraz relacji panujących w garnizonie. Dowiemy się jak komendanci oszczędzają dosłownie na wszystkim, wydając przy tym pozbawione sensu polecenia generujące zbędne koszty, poznamy donosicieli oraz plecaków "zero jeden", jak również będziemy mieli do czynienia z kolejnymi zdarzeniami oraz śledztwami i dochodzeniami wartymi uwagi. Oczywiście nie ominie nas wątek nieszczęsnej statystyki i metod jej "fałszowania" dla osiągnięcia wyższego miejsca w rankingach, co w rzeczywistości, jeśli nie paraliżuje pracy funkcjonariuszy, to niekorzystnie wpływa na rozwiązywanie problemów szarych podatników.
Po przeczytaniu drugiej części "Policjanta" odczuwam mały niedosyt, ze względu na brak akcji podnoszących ciśnienie w żyłach (paradoksalnie to odczucie nieustannie towarzyszyło mi podczas poznawania polskich absurdów...

wojgolee Wojciech | 2013-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2013

W mojej opinii ustępuje nieznacznie częsci pierwszej. Autor serwuje więcej "polityki" jaka rozgrywa się wewnątrz komisariatów, a mniej jest opisów akcji w terenie. Poza tym książka jest momentami mocno zakręcona i czasami nie wiadomo czy właśnie się czyta retrospekcję, czy patrzy oczami innej osoby biorącej udział w opisywanym zdarzeniu, i trzeba się po chwilii dłużej zastanowić jakiego skoku dokonał autor. Ale poza tym i tak się to rewelacyjnie czyta, jest mnóstwo czarnego humoru, intryg i ciekawostek z policyjnego życia. Kto przeczytał jedynkę i mu się spodobała to po kontynuację sięgnie bez wahania. A kto nie czytał części wcześniejszej to niech lepiej zacznie od niej, bo historie się zazębiają, a ta część jest po prostu kontynuacją.

bílský | 2017-02-05
malomowny | 2016-06-14