Podstawy organizacji pracy pielęgniarskiej

Wydawnictwo: Czelej
Pielęgniarstwo, Organizacja
zdrowie, medycyna
Kaja93

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów studiów licencjackich na Wydziałach Pielęgniarstwa lub Wydziałach Nauk o Zdrowiu. Przedstawiono w nim problematykę dotyczącą istoty organizacji i organizowania, podstaw sprawnego działania, kierowania w pielęgniarstwie oraz zagadnień organizowania pielęgniarskich stanowisk pracy i pracy własnej, usprawniania opieki pielęgniarskiej i oceny jej jakości, standardów praktyki pielęgniarskiej/położniczej, kontraktowania świadczeń, negocjowania oraz rozwiązywania konfliktów.

Oprócz studentów, z podręcznika mogą korzystać również pielęgniarki pełniące funkcje kierownicze oraz pracujące bezpośrednio z osobami zdrowymi i chorymi, a także osoby doskonalące się w zakresie specjalizacji z organizacji i zarządzania oraz uzupełniające wiedzę na studiach magisterskich dla kierujących zakładami opieki zdrowotnej.

Spis treści:
Rozdział VI - Doskonalenie jakości opieki pielęgniarskiej
Rozdział VII - Standardy praktyki w zawodach pielęgniarki i położnej
Rozdział VIII - Kontraktowanie świadczeń pielęgniarskich
Rozdział IX - Negocjowanie
Rozdział X - Rozwiązywanie konfliktów

źródło opisu: Czelej, 2004

źródło okładki: Zdjęcie autorskie