Najlepsze państwo świata

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
4 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Marylou

Norwegia to kolejny przystanek na mapie polskiej emigracji, gdzie setki polaków szuka lepszego życia, dobrego zarobku, życiowego sukcesu. Czy rzeczywiście jest to kraj mlekiem i miodem płynący? Autorka książki „Najlepsze państwo świata" brutalnie rozprawia się ze wszystkimi mitami jakie krążą na temat Norwegii. Po kolei odkrywa przed czytelnikiem przerażające fakty, o których tak naprawdę...

Autorka książki „Najlepsze państwo świata" brutalnie rozprawia się ze wszystkimi mitami jakie krążą na temat Norwegii. Po kolei odkrywa przed czytelnikiem przerażające fakty, o których tak naprawdę większość z nas nie chce wiedzieć.

To, nad czym większość z nas wzdycha z zachwytem i być może tęsknotą okazuje się sprytnie skonstruowaną reklamą, tworzoną na użytek międzynarodowy. Prawdziwa rzeczywistość jest daleka od ideału, a problemy norwegów często okazują się równie dotkliwe, co w innych krajach, jeśli nie gorsze.

„Najlepsze państwo świata" to idealna propozycja dla czytelników ceniących przede wszystkim prawdę i szczerośćprzekazu, których można tam znaleźć pod dostatkiem.

Zadna_Milostka | 2014-07-15
Przeczytana: 12 lipca 2014

„Najlepsze państwo świata” Agnieszki Polkowskiej jest monologiem, w którym autorka narzeka na Norwegię, która – jak zapewnia – wcale nie jest miodem i mlekiem płynąca. Po przeczytaniu tej książki posłałam ją wyjątkowym kurierem do „mojej” Ani do Norwegii. Przeczytałam książkę i nie wiem, co tak strasznego spotkało jej autorkę, że tak nienawidzi Norwegii i uważa, że to, co w tym kraju dobre, postrzega jako coś negatywnego. Książka przepełniona jest nienawiścią do naszych sąsiadów z Północy. I bardzo, bardzo żałuję, że autorka nie podaje za wiele przykładów, nie opowiada, co ją spotkało, nie przytacza historii, ani scenek, w których brała udział.

PPS | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

Autorka w sposób bardzo ostry krytykuje "Najlepszy kraj świata". Jest bezwzgledna, stanowcza, pragnie zaczernic wszystkie aspekty noreweskiej rzeczywistosci. Wielokrotne opisywanie negatywnych emocji zwiazanych z zyciem "szczura" ma za zadanie wyksztalcic w czytajacym niechęć, odrazę do opisywanego kraju, w moim przypadku cel autorki nie zostal osiągnięty. Neguje kilka kwestii dlatego tez tak nisko oceniamta pozycje.

szwajens | 2017-07-21
Przeczytana: 27 lipca 2017