Najlepsze państwo świata

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
literatura piękna
Marylou

Norwegia to kolejny przystanek na mapie polskiej emigracji, gdzie setki polaków szuka lepszego życia, dobrego zarobku, życiowego sukcesu. Czy rzeczywiście jest to kraj mlekiem i miodem płynący? Autorka książki „Najlepsze państwo świata" brutalnie rozprawia się ze wszystkimi mitami jakie krążą na temat Norwegii. Po kolei odkrywa przed czytelnikiem przerażające fakty, o których tak naprawdę...

Autorka książki „Najlepsze państwo świata" brutalnie rozprawia się ze wszystkimi mitami jakie krążą na temat Norwegii. Po kolei odkrywa przed czytelnikiem przerażające fakty, o których tak naprawdę większość z nas nie chce wiedzieć.

To, nad czym większość z nas wzdycha z zachwytem i być może tęsknotą okazuje się sprytnie skonstruowaną reklamą, tworzoną na użytek międzynarodowy. Prawdziwa rzeczywistość jest daleka od ideału, a problemy norwegów często okazują się równie dotkliwe, co w innych krajach, jeśli nie gorsze.

„Najlepsze państwo świata" to idealna propozycja dla czytelników ceniących przede wszystkim prawdę i szczerośćprzekazu, których można tam znaleźć pod dostatkiem.

leo | 2019-08-09
Przeczytana: lipiec 2019

Dałbym tej książce ocenę bardzo dobra gdyby... i z uwagi na to nie ocenię ją jako słaba. Podoba mi się to, że odważnym językiem mówi to co próbuje się ukryć i tu należy się wyższa ocena - ale gdyby...
nie ten styl książki - to mocno pociągnęło tą ocenę w dół.
Męczyłem się czytając tą książkę - byłem zły na to, że treści zostały tak wydłużone. Jak można ciekawy temat przedstawić w takiej formie - jak można tak wszystko wydłużać i powtarzać? Ta książka mogła być o połowę krótsza a i tak ująć w sobie te wszystkie opisywane wydarzenia.
Połowa czasu czytania tej książki to czas stracony - treść w kółko wraca do tego samego.
Jeśli książka miała mieć objętość to trzeba było ustawić większą czcionkę.

Zadna_Milostka | 2014-07-15
Przeczytana: 12 lipca 2014

„Najlepsze państwo świata” Agnieszki Polkowskiej jest monologiem, w którym autorka narzeka na Norwegię, która – jak zapewnia – wcale nie jest miodem i mlekiem płynąca. Po przeczytaniu tej książki posłałam ją wyjątkowym kurierem do „mojej” Ani do Norwegii. Przeczytałam książkę i nie wiem, co tak strasznego spotkało jej autorkę, że tak nienawidzi Norwegii i uważa, że to, co w tym kraju dobre, postrzega jako coś negatywnego. Książka przepełniona jest nienawiścią do naszych sąsiadów z Północy. I bardzo, bardzo żałuję, że autorka nie podaje za wiele przykładów, nie opowiada, co ją spotkało, nie przytacza historii, ani scenek, w których brała udział.

PPS | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

Autorka w sposób bardzo ostry krytykuje "Najlepszy kraj świata". Jest bezwzgledna, stanowcza, pragnie zaczernic wszystkie aspekty noreweskiej rzeczywistosci. Wielokrotne opisywanie negatywnych emocji zwiazanych z zyciem "szczura" ma za zadanie wyksztalcic w czytajacym niechęć, odrazę do opisywanego kraju, w moim przypadku cel autorki nie zostal osiągnięty. Neguje kilka kwestii dlatego tez tak nisko oceniamta pozycje.