Upadek lady Cameron

Seria: Harlequin Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
Miss Cameron's fall from grace
joly_fh

Lady Delfina Cameron znana jest z zamiłowania do pomocy najuboższym. Pewnego razu kiedy wezwano ją do gospody na przedmieścia Londynu, zostaje przez pomyłkę wzięta za damę lekkich obyczajów i wykorzystana przez pijanego pułkownika Fitzwaringa. Jest tylko jeden sposób, aby zapobiec skandalowi. Lady Cameron musi przyjąć jego oświadczyny i przenieść się do Kornwalii...

źródło opisu: Harlequin, 2013

źródło okładki: http://harlequin.pl/ksiazki/upadek-lady-cameron

Jagrys | 2019-05-17

Delfina to szlachetna społecznica, nie tylko z racji urodzenia. W lupanarze pani Cox zostaje omyłkowo wzięta za jedną z jej panienek i w ten oto sposób krzyżują się losy głównych bohaterów. Krzyżują się dość dosłownie. Pierwsze pół książki to popisy wysokiego rodu kretynki i dość trzeźwo myślącego oficera; mniej więcej w połowie ona jakby robi się mądrzejsza za to rozum odbiera Fitzwaringowi. Czytałam tę marniznę z narastającą irytacją, zgrozą i niedowierzaniem. Proza Dickson ogólnie jest wątpliwie porywająca. Bliżej jej do afektowanych, pensjonarsko-podkuchtowych klimatów z okrągłymi zdaniami i tanim moralizowaniem. Także i tym razem byłam bliska porzucenia lektury niedługo przed jej ukończeniem, bo zwyczajnie miałam jej powyżej uszu. Mocna pozycja z grupy "Na własną odpowiedzialność". Polecam ten wydumany romans najbardziej wytrwałym fanom gatunku. Słabsi duchem mogą polec.